Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,61 / Satış: 8,64
€ EURO → Alış: 10,28 / Satış: 10,32

Çemişgezek’te Tarımsal Desteklemeler Toplantısı Yapıldı

Çemişgezek’te Tarımsal Desteklemeler Toplantısı Yapıldı
  • 29.11.2019
  • 804 kez okundu

c (9)

 

 

Çemişgezek ilçesinde 2019 yılında uygulanacak bitkisel ve hayvancılık destekleri, hayvan hareketleri genelgesi kapsamında üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Çemişgezek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından, Belediye sinema salonunda düzenlenen toplantıya, Çemişgezek Tarım ve Orman İlçe Müdürü İlhan Özen, Tunceli Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Başkanı Zeynel Erdoğan, Çemişgezek Ziraat Odası Başkanı Recai Kucum, ilçedeki Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarları ve çok sayıda üretici katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal  Marşının okunmasıyla başlayan toplantının açılış Konuşması Tarım ve Orman İlçe Müdürü İlhan Özen tarafından yapıldı.  İlçe Müdürü Özen konuşmasında İlçedeki tarımsal faaliyetleri genel olarak değerlendirdi

Daha sonra Çemişgezek Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünün teknik personelleri tarafından, Bakanlığın 2019 yılı desteklerinden mazot, gübre, organik tarım, sertifikalı tohum ve fidan, yem bitkileri, havza bazlı ürün fark, lisanslı depoculuk, ana koyun keçi, sürü büyütme, çoban, buzağı, düve alım ve arıcılık destekleriyle hayvan hareketleri ve münavebe konularında görsel destekli sunum yapıldı.

Üreticilerin fikir ve sorularının değerlendirilmesinin ardından toplantı sona erdi.

 

 

a (1) a (2) a (3) a (4) a (5) b (2) b (3) c (1) c (2) c (3) c (4) c (5) c (6) c (8) c (9) e (1) e (2) e (3) e (4) e (5) e (6) e (7) e (8) e (9) e (10) f (1) f (2)

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ