Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Çemişgezek’te Genç Çiftçilere Damızlık Düve Desteği (Video Haber)

Çemişgezek’te Genç Çiftçilere Damızlık Düve Desteği (Video Haber)
  • 24.10.2017
  • 2.630 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK’TE GENÇ ÇİFTÇİLERE DAMIZLIK DÜVE DAĞITILDI (4)

 

SEZAİ AKIN / TUNCELİ –  Çemişgezek ilçesinde 14 genç çiftçiye 84 adet düve hibe edildi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının ‘Genç Çiftçi Projesi’ kapsamında Çemişgezek ilçesinde hibe olarak büyükbaş hayvan dağıtımı yapıldı. Çiftçilere damızlık düvelerin teslimi Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İlhan Özen ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Personelleri refakatinde gerçekleştirildi.Proje kapsamında toplam 14 çiftçiye 6’şar baş 84 adet büyükbaş hayvan teslim edildi.
Bu tür projelerin Ülkedeki et ve süt sıkıntısını gidereceğine inandığını belirten çiftçilerden Necati Çulcu, “Bu gün Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının finanse ettiği projesi kapsamında 6’şar adet düve dağıtımı yapıldı. Bu proje kapsamında ülkemizdeki et ve süt sıkıntısının giderileceğine inanıyorum . Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Bu projeyi devletin bir kalkınma hamlesi olarak gördüğünü dile getiren çiftçilerden Bahtışen Çelik, “Genç çiftçi projesi kapsamında getirilen hayvanlar iyi. Allah devletimize milletimize zaval vermesin. Bu proje devletimizin iyi bir kalkınma hamlesidir. Hayvancılıkta iyi bir gelişimdir. İnşaallah bizlerde çiftçiler olarak faydasını ileride göreceğiz. Tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

 

 

ÇEMİŞGEZEK’TE GENÇ ÇİFTÇİLERE DAMIZLIK DÜVE DAĞITILDI (1) ÇEMİŞGEZEK’TE GENÇ ÇİFTÇİLERE DAMIZLIK DÜVE DAĞITILDI (2) ÇEMİŞGEZEK’TE GENÇ ÇİFTÇİLERE DAMIZLIK DÜVE DAĞITILDI (3)

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ