Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Yazar Ahmet Turgut, Çemişgezek’te Öğrencilerle Biraraya Geldi

Yazar Ahmet Turgut, Çemişgezek’te Öğrencilerle Biraraya Geldi
  • 30.03.2018
  • 1.895 kez okundu

IMG_2455

 

Tunceli Valiliği ve Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında, “Ortak Acı Kerbela” konulu konferans için Tunceli’ye gelen Yazar Ahmet Turgut, Çemişgezek ilçesine de gelerek Öğrencilerle söyleşide bulundu.

“Ortak Acı Kerbela” konferansı Tunceli’de İl Kültür Merkezinde gerçekleştirilirken, Çemişgezek’te öğrencilerin yoğun katılımıyla Elit Kitap Kafe’de gerçekleştirildi.

Konferansta;  Kerbelada yaşanan acı ile ilgili bilgiler veren Yazar Ahmet Turgut; Öncelikle Tunceli merkezde bu bereketli organizasyona vesile olduğu için Sayın Valimize teşekkür ediyorum. Tüm hazirunu saygıyla selamlıyorum. Beyler hanımefendiler ve genç kardeşlerimiz hoş geldiniz.  Kerbela sayfalar dolusu kitaplara konu olmuş acı ve bir o kadarda gönüllere taht kurmuş bir olay. Kerbela bizim için bir rahmet. Biz belki de Kerbela olmasa Evladı Resul ile bu kadar dilimizi tatlandıramayacaktık ya da bu kadar gönlümüze ayna tutamayacaktık.

Biz anlayabilirsek Kerbelayı ve Kerbelanın mektebinden ders almaya çalışırsak sosyal, kültürel, sosyolojik her açıdan Kerbela büyük bir rahmettir. Kerbelanın günü yok, biz hep Muharrem aylarında Kerbelayı hatırlayan bir toplum olduk. Ama şu an Recep ayındayız ve tekrar Kerbelayı yâd edebildik. Buna vesile olan herkesten Allah razı olsun. Sevdiklerimizden birini kaybettiğimizde içimiz nasıl yanıyorsa Kerbela acısı da öyledir. Kandil yakınındakini yakmadan, uzaktakilere ışık vermez diyerek sözlerine son verdi.

 

IMG_2446 IMG_2447

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ