Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,21 / Satış: 9,25

(Video Haber) Çemişgezek’te Miniklerin Okul Temsilcisi Seçimi Normal Seçimleri Aratmadı

(Video Haber) Çemişgezek’te Miniklerin Okul Temsilcisi Seçimi Normal Seçimleri Aratmadı
  • 03.11.2018
  • 1.381 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK’TE MİNİKLERİN OKUL TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YEREL SEÇİMLERİ ARATMADI (4)

 

Çemişgezek’te öğrencilerin okul temsilcisi seçimi, normal seçimleri aratmadı.

Çemişgezek ilçesinde Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında okul temsilcilerinin seçimi için öğrenciler sandık başına gitti. İstiklal İlkokulu’nda düzenlenen seçimlerde demokrasi şöleni yaşanırken, okul temsilcisi için 4 aday yarıştı. Renkli geçen seçim kampanyası sonrası kullanılan oylarla 4 adaydan Melek Polat en fazla oyu alarak okul temsilcisi oldu.

 

Büyüklerin seçimleri kadar heyecanlı ancak politikanın siyasi yüzünden oldukça uzak ve masum bir şekilde gerçekleşen seçimlerde okul temsilcisi olmak isteyen adaylar saf ve masumane bir şekilde vaadlerini sıralayıp arkadaşlarından oy istediler.

Örencilere demokrasi kültürünün aşılanması amacıyla gerçekleştirilen seçimlerde öğrenciler okulun çok amaçlı salonunda kurulan sandıklarda gizli olarak kullandıkları oyları attılar.  Oy pusulasında tıpkı genel ve yerel seçimlerde olduğu gibi tüm adayların isimleri ve fotoğrafları yer alırken, perde arkasında oy kullanımında ise evet mühürleri kullanıldı.

Seçim öncesi konuşan ve vaadlerini açıklayan Polat;”Okulumuzun kantininde tost makinası olacak, yeni bir futbol sahası ve bir park yapılacak. Yeni oyun alanları ve haftada bir kez sinema, tiyatro etkinlikleri yapılacak. Hafta da bir kez boyama fastivali yapılacak. Kazanacağıma inanıyorum. Seçim çalışmaları yaptık. Pankartlar ve sloganlar hazırladık. Hep birlikte el ele bütün oylar Melek’e, Melek’e oy verin okulda rahat edin. Hem akıllı hem çalışkan işte Melek Başkan şeklinde sloganlar hazırladık” dedi.
Öğrenci temsilcisi seçiminde tam bir demokrasi örneği verdiklerini dile getiren Okul Müdürü Tümer Balcı ise, “Öğrencilerimize seçme ve seçilme bilinci kazandırmayı amaçladık. Okul temsilcisi seçimlerini öğrencilerimiz tam bir demokratik olgunluk içinde gerçekleştirdi. Öğrencilerimize aslında bu seçimde demokrasiyi, demokrasinin tanımını ve önemini vurgulamaya çalıştık” ifadelerini kullandı.

HABERİN VİDEOSU 1

 

HABERİN VİDEOSU 2

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

ÇEMİŞGEZEK’TE MİNİKLERİN OKUL TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YEREL SEÇİMLERİ ARATMADI (1) ÇEMİŞGEZEK’TE MİNİKLERİN OKUL TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YEREL SEÇİMLERİ ARATMADI (2) ÇEMİŞGEZEK’TE MİNİKLERİN OKUL TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YEREL SEÇİMLERİ ARATMADI (3) ÇEMİŞGEZEK’TE MİNİKLERİN OKUL TEMSİLCİSİ SEÇİMİ YEREL SEÇİMLERİ ARATMADI (4)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ