Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Ulu Önder Atatürk Çemişgezek’te Törenlerle Anıldı

Ulu Önder Atatürk Çemişgezek’te Törenlerle Anıldı
  • 10.11.2015
  • 2.041 kez okundu

çemişgezek 10 kasım

Tüm yurtta olduğu gibi Çemişgezek’te de 10 Kasım Atatürk’ü anma günü sebebiyle tören düzenlendi.

Çemişgezek’te ilk tören Atatürk anıtına çelenklerin sunulmasıyla başladı. Saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla birlikte iki dakikalık saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşının okunmasıyla göndere çekilen bayraklar yarıya indirildi ve ilk tören sona erdi.

10 Kasım Atatürk’ün ölüm yıl dönümü sebebiyle anma etkinliklerine sinema salonunda devam edildi. Saat 09.30’da düzenlenen Programa Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Garnizon Komutanı Binbaşı İbrahim Uğur Savaşeri, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Kamu Kurum ve kuruluşlarının amirleri, Gaziler, Askeri Erkan, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Günün Anlam ve önemini belirten Konuşma Sosyal Bilgiler Öğretmeni Dilek Kahraman tarafından yapıldı. İstiklal Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından günün anlamına özel okunan şiirlerin ve oratoryonun ardından, Büyük Önder Atatürk’ün hayatı sinevizyon eşliğinde anlatıldı.

Programın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür eden Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, program sonunda yaptığı konuşmada; Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ebediyete intikalinin 77. yıl dönümünde saygı ve rahmetle andıklarını kaydetti.

Kaymakam Kazez konuşmasında ” Cumhuriyetimizin kurucusu, büyük komutan ve eşsiz devlet adamı Ulu Önder Atatürk’ü, ölümsüzlüğe uğurladığımız günün 77. yıl dönümünde minnet ve şükranla anıyoruz. Türk Milleti’nin bağrından çıkardığı Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği, evrensel düşünce yapısı, onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir.

Ulu Önder Atatürk,  Kurtuluş Savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

Bugün 10 Kasım  bizler için, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür. Cumhuriyetimizin kazanımlarını,  korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak en önemli görevimiz olacaktır

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 77. yıldönümünde bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ