Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

Ulu Önder Atatürk Çemişgezek’te Düzenlenen Törenle Anıldı

Ulu Önder Atatürk Çemişgezek’te Düzenlenen Törenle Anıldı
  • 11.11.2016
  • 2.368 kez okundu

f-6Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Ebediyete İntikal Edişinin 78. Yıldönümünde Çemişgezek’te Düzenlenen Törenle Anıldı.

İlk tören, Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başladı. Saat 09.05’te ise iki dakikalık saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu.

Anma programı Yatılı Bölge Ortaokulunda devam eden anma etkinliklerinde, günün anlam ve önemine dair konuşma Yatılı Bölge Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Oğuzhan Celayir tarafından yapıldı.

Anma programında 10 Kasım sinevizyonu gösteriminin ardından, Yatılı Bölge Ortaokulu (YBO) öğrencileri tarafından 10 Kasım Atatürk’ün Anma Günü ile oratoryo sunumu ile birlikte, şiirler okundu, Atatürk’ün sevdiği şarkılar seslendirildi.

Program sonrası konuşan Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 78. Yıldönümünde saygı ve rahmetle andıklarını söyledi.

Kaymakam Kazez konuşmasında; “Türk milleti’nin bağrından çıkardığı Atatürk, son nefesine kadar milletimizin her alanda yücelmesi için çaba göstermiş, ileri görüşlülüğü, eserleri, barışçı kimliği ve evrensel düşünce yapısı onu dünyanın saygın liderlerinden biri haline getirmiştir.

Ulu Önder Atatürk, kurtuluş savaşı ile Türk Milletinin yeniden ve daha güçlü bir şekilde tarih sahnesine çıkmasını sağlamış, Cumhuriyet ile de Türk insanına çağdaş uygarlığın kapılarını açmıştır.

Bugün 10 Kasım bizler için, Atatürk’ü fikirleriyle, idealleriyle anma ve Cumhuriyetin değerlerini koruyarak ebediyete kadar yaşatma kararlılığını gösterme günüdür.  Cumhuriyetimizin kazanımlarını korumak, kollamak ve yeni nesillere aktararak sonsuza kadar yaşatmak en önemli görevimiz olacaktır.” Dedi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ