Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Ülkemizin Seçkin Okuyucuları Çemişgezek’te Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Verdi

Ülkemizin Seçkin Okuyucuları Çemişgezek’te Kur’an-ı Kerim Ziyafeti Verdi
  • 15.03.2015
  • 2.300 kez okundu

çemişgezek kuran okumaÇemişgezek’te, ülkemizin seçkin sesli hafızlarının katılımıyla düzenlenen Kur’an-ı Kerim ziyafetine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanlığı tarafından Elazığ’da düzenlenen”Kur’an okuyucularına yönelik seminer” programına katılan Ülkemizin seçkin Kurra Hafızları, Elazığ programlarının ardından Çemişgezek’te de ilçe halkına Kur’an-ı Kerim ziyafeti sundular.

Düzenlenen Kur’an-ı Kerim Ziyafeti programına Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Emniyet Amiri Yunus Erdem Öre, Milli Eğitim Müdür Vekili Gökmen Aksakal, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü yaptı. Çemişgezek İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü yaptığı kısa konuşmasında,”Kur’an’ın bir ibadet kitabı olduğunu belirterek Kur’an’ı hatasız okumaya gayret etmenin önemi”ne değindi. Daha sonra Kur’an tilavetini yapmak üzere Ankara Hacı Bayram-ı Veli Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Yunus Koçan, Ankara Öz Elif Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Mustafa Orhan ve Ankara Kocatepe Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Adem Kemeneci birer Âşir-i Şerif okuyarak dinleyenleri güzel sesleriyle Kur’an’ın manevi atmosferine ve deruhte âlemine götürdüler.” Dedi.

Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Sundukları Kur’an-ı Kerim ziyafetinden ötürü ilçeye gelen Ülkemizin Seçkin Kur’an okuyucularına teşekkürlerini belirtti.

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ