Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Tuncelili Öğrenciler Afyonkarahisar’dan Sonra Denizli’yi Gezdi

Tuncelili Öğrenciler Afyonkarahisar’dan Sonra Denizli’yi Gezdi
  • 09.10.2017
  • 3.343 kez okundu

a

 

SEZAİ AKIN /  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun himayelerinde ‘Biz Anadoluyuz’ Projesi kapsamında Çemişgezek ilçesinden 15 öğrenci olmak üzere,  Tunceli Merkez  ve 7 İlçesinde  öğrenim gören toplam 194 kişilik öğrenci kafilesi Elazığ Havalimanı’nda özel bir uçak ile Denizli’ye gönderildi.

Denizliye giden öğrenci kafilesine 1 bayan doktor, 1 bay- 1 bayan polis memuru ve 11 Öğretmen öğrencilere eşlik etti.

Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında öğrencileri Denizli’ye uğurlamaya Vali/Belediye Başkan V. Tuncay Sonel, Vali Yardımcımız Selçuk Yosunkaya, İl Milli Eğitim Müdür V. Mustafa Aslanoğlu ve öğrenci velileri katıldı.

İller arasında kardeşlik köprüsü oluşturmak, birlik ve beraberlik ruhunun geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla İçişleri Bakanlığınca düzenlenen “Biz Anadoluyuz” projesi kapsamında Çemişgezek ilçesinden 15, Tunceli il toplamında ise 179 öğrenci, 3 gün boyunca, tarihi ve turistik bölgeleri ile bazı sanayi kuruluşlarını gezmeleri için Denizli’ye giden öğrenciler, ilk olarak  Denizli Valisi Hasan Karahan’ı ziyaret etti.

Valilik Konferans Salonunda gerçekleşen ziyarette; öğrencileri Denizli’de görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli’nin turizm ve sanayisi ile öne çıkan bir İl olduğunu söyledi. Denizli’de başta Pamukkale olmak üzere gezilip görülebilecek tarihi ve kültürel birçok değer olduğunu vurgulayan Vali Karahan; “Öncelikle sizleri Denizli’de görmekten, burada ağırlamaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu ifade etmek istiyorum. Denizli, tarihi ve turistik bölgeleri ve sanayisi ile ülkemizde ve dünyada öne çıkan bir kent. Pamukkale, Laodikiea Antik Kenti, mağaraları ve kültürel değerleri başta olmak üzere önemli bir turizm kenti. Sizler de bu bölgelerimizi ve kültürel değerlerimizi gezerek göreceksiniz” dedi.

Çemişgezek Milli Eğitim Şube Müdürü Bedri Gülcemal Ardıç’ta Valilik konferans salonunda eğitim ve öğretim adına görüşlerini dile getirdiği bir konuşma yaparken, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı  Osman Zolan’da Tuncelili öğrencileri makamında konuk etti.

Öğrencilere hitaben İyi ki geldiniz, iyi ki varsınız sözleriyle konuşmasına başlayan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Konuşmasında; “Bugün buradan ayrılıp sevdiklerinizin yanına döneceksiniz. Ama sizler Denizli’yi hiçbir zaman unutmayın. Denizli’de kardeşleriniz olduğunu hiçbir zaman hafızanızdan çıkarmayın. Biz hepimiz kardeşiz, bir ve beraberiz. Biz Anadoluyuz diyerek, bu proje ile yola çıktınız. Ülkemizin daha güzel olması daha iyiye gitmesi sizlerin geleceğinin de daha iyi olması demek. Onu da inşallah hep beraber sağlayacağız. Sizler de gelecekte güzel bir ülkede yaşama imkanına sahip olacaksınız. Bu gönül bağının kurulmasında emek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız ile değerli eşi Emine Erdoğan hanımefendiye ve projeye destek veren herkese çok teşekkür ediyorum. İyi ki geldiniz iyi ki varsınız. Tunceli’ye gittiğinizde arkadaşlarınıza, anne, babanıza ve yakınlarınıza çok selam söyleyin.” İfadelerine yer verdi.

Biz  Anadoluyuz Projesi kapsamında Tuncelili çocuklar geçtiğimiz günlerde Afyonkarahisar’ıda gezmişlerdi.

 

a b (1) b (2) b (3) b (4) b (5) b (6) b (7) b (8) c (1) c (2) c (3) c (4) c (5) d

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ