Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,71 / Satış: 5,73
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Selahattin Ateş 44 Yıllık Eğitim Hizmetinin Ardından Mesleğine Veda Etti

Selahattin Ateş 44 Yıllık Eğitim Hizmetinin Ardından Mesleğine Veda Etti
  • 04.09.2015
  • 1.336 kez okundu

selahattin Ateş

Çemişgezek’te Milli Eğitim Müdürlüğü görevi de dahil çeşitli okullarda 44 yıl öğretmenlik ve yöneticilik yapan Selahattin Ateş düzenlenen veda programıyla emekli oldu.

1971 yılında Bayburt ilinde iki yaptığı görevinin ardından 42 yıl da memleketi Çemişgezek’te eğitim için hizmet veren Selahattin Ateş’in emekli olması dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bir veda programı düzenlendi.

Düzenlenen Veda Programına Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Garnizon Komutanı J.Binbaşı İbrahim Uğur Savaşeri, Emniyet Amiri Yunus Erden Öre, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Zülküf Darcan,  Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, Çemişgezek Eski Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat,  Şube Müdürü Vural Berker, Eğitim Kurumlarının yöneticileri ve Milli Eğitim Personelleri katıldı.

Programda sırasıyla Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Yıldırım ve yakın zaman içerisinde Pertek ilçesine tayin olan eski Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat, 44 yıllık eğitim hizmetinden ötürü teşekkür içeren birer konuşma yaptılar.

Kendisi için düzenlenen bu törenden oldukça duygulandığını dile getiren Selahattin Ateş “Ömrümün bundan sonraki bölümünde de eğitim kuruluşlarına desteğimi sürdüreceğim. Eylül 1971 yılında Bayburt ilinde başlamış olduğum öğretmenlik mesleğimi 2 yıl icra ettikten sonra memleketim olan ve benim Çemişgezekli olmamla iftihar ettiğim ilçeme geldim. 42 yıl doğduğum, havasını teneffüs ettiğim ve doyduğum ilçemde çalıştım. 44 yıl hizmet ettikten sonra kendileriyle gurur duyduğum meslektaşlarıma görevimi devrediyorum. Noktasını koyduğum bu görevin vedası için tüm Milli Eğitim Camiasıyla birlikte bir veda yemeği yedik. Bu düzenlenen programa teşriflerinden ötürü ilçe Kaymakamımız Harun Kazez’e, Garnizon Komutanımız İbrahim Uğur Savaşeri’ne, Emniyet Amirimiz Yunus Erden Öre’ye, Emniyet Komiserimiz Ali Sağnak’a, Tunceli’den kalkıp bu programımız için Çemişgezek’e gelen Teftiş Kurulu Başkanımız Zülküf Darcan’a, Pertek Milli Eğitim Şube Müdürü Arif Kemal Şamat’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet İzzet Demir’e, ilçedeki eğitim kurumlarımızın tüm müdür ve Müdür Yardımcılarına, Emeği geçen Öğretmenevi Müdürü Armağan Yıldırım ve personeline, şefine, memuruna, yardımcı hizmetler personellerine teşekürlerimi ve saygılarımı sunuyorum. Allah’a ısmarladık diyorum. Allah’a emanet olun. Hoşçakalın”İfadelerini kullandı.

Düzenlenen veda programı 44 yıllık eğitim hizmeti anısına, eğitim emektarı Selahattin Ateş’e plaket ve hediye takdiminin ardından sona erdi.

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ