Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Şavaklılar İftarda Engellilerle Buluştu.

Şavaklılar İftarda Engellilerle Buluştu.
  • 22.06.2017
  • 1.481 kez okundu

19400130_10209547593314382_4272255954003711468_n

Şavaklılar Derneği düzenlediği bir iftar programıyla engelli vatandaşlarımız ve aileleriyle bir araya geldi.
Şavaklılar Derneği (Şavak-Der) düzenlemiş olduğu iftar programıyla Elazığ’da yaşayan birçok engelli vatandaşımız ve aileleriyle bir araya geldiler.

Düzenlenen programa Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür, Beyaz Ay Derneği Başkanı Naci Demirpolat, STK temsilcileri ve Beyaz Ay Derneği Elazığ şubesi üyeleri ve aileleri katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan programda konuşan Şavaklılar Derneği Başkanı Naim Doğan, ekmeğini bölüşen, sofrasını paylaşan bir geleneğin, inancın temsilcileri olduklarını belirterek “ Bu vesileyle bir araya geldiğimiz bu iftar sadece midemizi doldurup dağılmaktan ibaret değil; aynı zamanda kaynaşmamıza, yakınlaşmamıza vesile olan bir programdır. Bu akşam biz Şavaklıları mutlu eden en önemli husus saygıdeğer misafirlerimiz Beyaz Ay Derneği başkanı ve üyeleri olmuştur. Şeref verdiler, bizleri onurlandırdılar. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
İftar programını düzenleyen Şavak-Der yönetim kuruluna teşekkür eden Elazığ Belediye Başkan Yardımcısı Kazım Özgür “ Buradaki topluluk, sıradan bir STK olmayıp onun ötesinde farklı anlamları olan bir akraba topluluğudur. Bu toplulukta insanlar makamlarıyla, unvanlarıyla tanınmazlar. Bu tanımlama yapılırken “Kimin oğlusun, kimlerdensin, nerede oturuyorsun” gibi bir takım detay sorular sorulur. Bu da bu topluluğun ne kadar özel olduğunu gösterir” diye konuştu.
Böylesine güzel bir programda Şavaklılar Derneği üyeleriyle bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını dile getiren Beyaz Ay Derneği Elazığ Şube Başkanı Naci Demirpolat “ Paylaştıkça tok oluruz, bölündükçe yok oluruz” sözünü şiar edinerek biz sayın başkanımızın bu güzel teklifini kabul ederek iştirak ettik. Beyaz Ay Derneği olarak üyelerimiz ve aileleriyle 50 kişilik bir grup olarak buraya katıldık. Bizleri burada ağırlayan Şavaklılar dernek başkanımız ve yönetimine teşekkür ediyorum” diye kaydetti.”

Tamer ÖREN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ