Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

Sağanak Yağış ile Kişnikar Şelalesi Aktı, Tağar Çayı Coştu

Sağanak Yağış ile Kişnikar Şelalesi Aktı, Tağar Çayı Coştu
  • 18.01.2021
  • 2.137 kez okundu
SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (1)

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesindeki Kişnikar Şelalesi 3 gün süren sağanak yağışla birlikte akmaya başladı, Tağar Çayı’nın debisi artarak coşkulu akmaya başladı.

Çemişgezek ilçe merkezinde bulunan ve yağışsız geçen mevsim dolayısıyla dereye dönen Tağar çayı coştu. İlçede bereketin müjdecisi olarak bilinen Kişnikar Şelalesi ise uzun zaman sonra tekrar aktı. Her yıl toprağın suya doyduğu Nisan yağmurlarından sonra aktığı görülen Kişnikar şelalesi, üç gün aralıksız devam eden sağanak yağışlarla birlikte yüksek kayalar arasında akarak görsel şölen oluşturdu.
Öte yandan, yağışlar öncesinde kuraklık korkusunun yaşandığı ilçede, suların azalmasıyla dere görünümüne bürünen Tağar çayının debisinde de gözle görülür artış oldu.
Bir çok ilde kar sevinci yaşanırken Çemişgezek ilçesinde 3 gün aralıksız devam eden sağanak yağmur, en fazla çiftçileri sevindirdi.

HABERİN VİDEOSU İÇİN LİNKİ TIKLAYINIZ

HABERİN FOTOĞRAFLARI
SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (1) SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (2) SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (3) SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (4) SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (6) SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (7) SAĞANAK YAĞIŞ İLE KİŞNİKAR ŞELALESİ AKTI, DEREYE DÖNEN TAĞAR ÇAYI COŞTU (8)

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ