Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Paşacık Köyünde Kadın Çiftçi Eğitimi Sertifika Töreni

Paşacık Köyünde Kadın Çiftçi Eğitimi Sertifika Töreni
  • 15.04.2015
  • 1.937 kez okundu

çemişgezek paşacıkÇemişgezek Paşacık köyünde uygulanan “Kadınlarımız Eğitimle Güçleniyor” isimli eğitim projesi sertifika töreniyle sona erdi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Türkiye Ziraat Odaları Birliği arasında 14 Mayıs 2012 tarihinde imzalanan ‘’Kadın Çiftçi Eğitimi’’ protokolü kapsamından Çemişgezek Paşacık Köyünde 5 gün süre ile verilen eğitimin sertifika töreni yine Paşacık köyünde gerçekleştirildi.

Düzenlenen sertifika törenine Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Tunceli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Kaya,  Çemişgezek Ziraat Odası Başkanı İsmet Aksakallı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkili ve personelleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

31 kadın kursiyerin katıldığı eğitimlerde; çiftçilikle uğraşan kadınları toplumsal konularda eğitmek, toplumda cinsiyet eşitliği, kadına yönelik şiddet, kişi hak ve özgürlükler, kadının tarımsal işgücüne kazandırılması gibi konularda eğitmek, sosyal güvenlik konusunda farkındalık yaratmak açısından bu yönlü bilgiler verildi.

Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Tunceli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Kaya ve diğer katılımcılar tarafından 31 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Tunceli Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Orhan Kaya ve Çemişgezek Ziraat Odası Başkanı İsmet Aksakallı birer konuşma yaparak proje hakkında görüşlerini paylaştılar.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ