Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Okulda turşu kuran minikler neşeli görüntüler oluşturdu

Okulda turşu kuran minikler neşeli görüntüler oluşturdu
  • 17.10.2019
  • 881 kez okundu

minik öğrenciler turşu

 

 

Çemişgezek ilçesinde anaokulu öğrencileri turşu yapmasını öğrendi.
Kış hazırlıklarının yapıldığı bugünlerde, Çemişgezek anaokulu öğrencileri, öğretmenlerinin refakatinde evlerinden getirdikleri turşu malzemeleriyle okulda turşu yapmasını öğrendi. Minikler kendilerine ait kavanozlara istedikleri malzemeleri koydu ve turşunun olgunlaşmasını daha sonra görmek ve tatmak için muhafaza altına aldı.
Öğrencilere günlük yaşam becerileri kazandırmak için etkinlikler düzenlediklerini belirten Okul Müdürü Fatma Özbek, “Minik öğrencilerimizi sosyal hayata hazırlamak, öğrencilerimize günlük yaşam becerisi kazandırmak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu tür etkinlikler minik öğrencilerimizde kişisel öz güven oluşturmakla birlikte oldukça neşeli zaman geçirmelerini de sağlıyor. Çocuklarımızın gelişimlerine katkı sağlayacak bu tür etkinliklerimizi devam ettireceğiz” dedi.
Öğrencilerden Deniz Alp Akın ise ,”Evimizden kavanoz ve turşu malzemeleri okula getirdik. Öğretmenlerimiz bize turşu yapmasını öğretti. Yaptığım turşu kavanozunu sakladım ve olduktan sonra en çok tadını merak ediyorum. İnşallah güzel olmuştur” diyerek düşüncelerini aktardı.
Etkinlik, hazırlanan turşucu panosunun önünde fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

 

MİNİK ÖĞRENCİLER OKULDA TURŞU YAPTI (1) MİNİK ÖĞRENCİLER OKULDA TURŞU YAPTI (2) MİNİK ÖĞRENCİLER OKULDA TURŞU YAPTI (3) MİNİK ÖĞRENCİLER OKULDA TURŞU YAPTI (4) MİNİK ÖĞRENCİLER OKULDA TURŞU YAPTI (5) minik öğrenciler turşu
İHA

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ