Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,59 / Satış: 7,62
€ EURO → Alış: 9,01 / Satış: 9,05

Öğrenciler Sosyal Medyadan Kan Bağışı İçin Çağrı Yaptı (Video Haber)

Öğrenciler Sosyal Medyadan Kan Bağışı İçin Çağrı Yaptı (Video Haber)
  • 22.12.2017
  • 2.352 kez okundu

 

ÇEMİŞGEZEK MESLEK YÜKSEKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI (3)SEZAİ AKIN /İHA – Çemişgezek ilçesinde öğrenciler, kan bağışında bulundu. Sosyal medya hesaplarından da canlı yayın yaparak kan bağışı için davette bulundular

Çemişgezek Meslek Yüksek Okuluna gelen Türk Kızılay’ı görevlilerine kan vermek için öğrenciler kuyruk oluşturdu. Öğrencilerin yanı sıra okul yöneticileri ve öğretim görevlileriyle birlikte kan bağışında bulundu. Öğrenciler ayrıca toplu olarak sosyal medya hesaplarından canlı yayın yaparak vatandaşları kan bağışlamaya davet etti.

Öğrencilerin sosyal sorumluluğa önem vermelerinin kendilerini ziyadesiyle mutlu ettiğini belirten Çemişgezek Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Muhammed Demir, “Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu olarak yıl içerisinde çeşitli sosyal ve kültürel etkinliklerde bulunuyoruz. Bu kapsamda bugün okulumuza Kızılay ekipleri geldi. Kendilerine tahsis ettiğimiz odada okulumuzun eğitim kadroları ve öğrencilerimizle birlikte kan bağışında bulunduk. Okulumuza gelen Kızılay ekibiyle birlikte duyarlılık gösteren tüm arkadaşlarımıza ve öğrencilerimize de teşekkür ediyoruz” dedi.
Kan vermenin önemini bildiklerinden dolayı bağışta bulunduklarını ifade eden öğrencilerden Ayşe Sarıtoprek, “Ben Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisiyim. Bugün Kızılay ekibi okulumuza geldi. Okulumuzdaki arkadaşlarımızla birlikte Kızılay ekibine giderek kan bağışında bulunduk. Kan bağışlamanın önemini hep birlikte bir kez daha vurgulamış olduk. Kan bağışı hayat kurtarır. Bu konuda herkesin duyarlı olacaklarını düşünüyoruz” diye konuştu.

 

 

ÇEMİŞGEZEK MESLEK YÜKSEKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI (1) ÇEMİŞGEZEK MESLEK YÜKSEKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI (6) ÇEMİŞGEZEK MESLEK YÜKSEKOKULU’NDAN KIZILAY’A KAN BAĞIŞI (7)

 

 


Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ