Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Ödüllerini TAĞAR’ ın Çocuklarına Armağan Etti

Ödüllerini TAĞAR’ ın Çocuklarına Armağan Etti
  • 20.01.2016
  • 2.110 kez okundu

FATMA UMAY GÖKALP

Elazığ’da öğrenim gören Çemişgezekli öğrenci Umay Gökalp, Genç Bayanlar Yüzme yarışmalarında derece yaparak ödülünü Tağar’ın çocuklarına armağan etti.

 8 yıllık öğrenimini Çemişgezek’ te tamamladıktan sonra Elazığ Necip Fazıl Kısakürek Anadolu Lisesinde eğitim gören Fatma Umay Gökalp, Elazığ Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Yakup Kılıç Olimpik Yüzme Havuzu’ nda düzenlenen yüzme yarışmalarında Genç Bayanlar 4 x 100 metre serbest stil bayrak yarışmasında İl birincisi ve Genç Bayanlar serbest stil ferdi yarışmasında  ise Elazığ  İl ikincisi oldu.

 Yüzmeyi Tağar Çayında öğrendiğini belirten Umay Gökalp açıklamasında;  “Çok mutluyum. Almış olduğum bu ödülleri Tağar’ ın Çocuklarına  ve Tağar Çayı’ na armağan ediyorum. Yaklaşık 3 yıldan beri  Tağar’ ın özgür akması, tarihi ve doğal güzelliklerimizin korunması adına Çemişgezek’ te bir mücadele yürütülmektedir. Bu mücadele bizlere büyük bir çevre bilinci kazandırmıştır. Bu nedenle katılma imkanı bulduğumuz tüm platform ve etkinliklerde HES’ lere ve doğal çevrenin tahrip edilmesine karşı verdiğimiz mücadeleyi savunacağız. Sosyal, kültürel ve sportif anlamda Tağar’ da şekillenen Çemişgezekli gençler ve çocuklar olarak özgür ruhumuzu, özgüvenimizi ve başarılarımızı doğup büyüdüğümüz topraklara hayat veren Tağar Çayı’ na borçlu olduğumuza inanıyoruz. Ve son söz olarak diyorum ki; Çemişgezek Tağar Çayı ile güzel, Tağar Çayına HES istemiyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ