Reklam
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Nice 20 Yıllara Şavak Dergisi…

Nice 20 Yıllara Şavak Dergisi…
  • 08.02.2015
  • 2.586 kez okundu

şavak dergisiİlk sayısından bu güne kadar hiçbir aksama yaşamadan yayın hayatını sürdüren, bölgenin belki de en uzun soluklu dergisi “Şavak Dergisi” 20’nci yaşına girdi.

Bölgede yaşayan Şavaklıların sesi olan” Şavak Dergisi” Şi­ir­ler, öy­kü­ler, ede­bi eleş­ti­ri­ler, dü­şün­ce ve in­ce­le­me ya­zı­la­rıy­la 20 yıldır okuyucuyla yüz yüze geldi.

Şavakların yaşadığı yörelere objektiflerini çeviren derginin sahibi Bekir Türkoğlu, kalemiyle de onların acılarına, sevinçlerine ve yaşamlarına yer verdi. 20 yıl elbette ki kolay değil.

Elbette ki bu başarının arkasında; örfe, ananeye,  geçmişin miraslarına, insana olan sevgiyle birlikte kararlılık ve inanç yatıyor.

Güzel tasarımı ve zengin muhtevasıyla kültür dünyasında kendine özgü bir yer edinen ve okuyucularından büyük takdir toplayan Şavak Dergisi, çizgisinden ödün vermeden yine Bekir Türkoğlu’nun editörlüğünde yayın yoluna devam ediyor.

Derginin yayın hayatına başladığı günden itibaren, fikrinden faaliyetine kadar emeklerine katlanan Derginin sahibi Bekir Türkoğlu’na ve yayın kuruluna bölge insanı olarak teşekkür ediyorum. Yayın hayatında başarılar diliyorum.

İyi ki doğdun Şavak Dergisi… Birlikte okuyacağımız nice 20’li yaşlara…!

Sezai AKIN

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ