Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,21 / Satış: 9,25

Milli Eğitim Müdürü ŞAMAT’ın Öğretmenler Günü Mesajı

Milli Eğitim Müdürü ŞAMAT’ın Öğretmenler Günü Mesajı
  • 06.12.2014
  • 1.426 kez okundu

Çemişgezek Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat Öğretmenler Günü dolayısıyla, meslektaşlarının gününü kutladığı bir mesaj yayınladı. Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat, mesajında;

Değişen ve gelişen yeni dünyada eğitimin yeni tanımı; Kişide kendi öğrenme profili hakkında farkındalık yaratılması, daha üst zihinsel yeteneklerini ortaya çıkarıp geliştirmesi ve bu arada da değişen çevre koşullarına uyum gösterebileceği bilgi, beceri ve davranışları sürekli olarak yenileyebilmesi için uygun öğrenme ortamlarının oluşturulması sürecidir. Ayrıca eğitimin amacı sadece insan gücü yetiştirmek değil insani değerlere sahip erdemli bireyler yetiştirmektir. Bu ulvi görevde Öğretmenlerimiz çok önemli bir role sahiptir.

24 Kasım 1928\’de yayımlanan ‘Millet Mektepleri Talimatnamesi’ gereğince açılan Millet Mektepleri\’nde milletimize yeni harflerle okuma yazma öğretilmiş, Mustafa Kemal Atatürk bu çalışmalara \”Millet Mektepleri Başöğretmeni” sıfatıyla katılmıştır. Millet Mekteplerinin açıldığı ve aynı zamanda Atatürk’ün Başöğretmenliğinin kabul edildiği 24 Kasım günü, 1981 yılından beri Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır.

Teknoloji ne kadar gelişirse gelişsin, eğitim- öğretim programları ne kadar mükemmel geliştirilmiş olursa olsun, onu uygulayacak olanlar öğretmenlerdir. Dolayısıyla öğretmenlerimiz dün olduğu gibi bugün de değişimin, gelişimin, yenilenmenin ve daha ileri hedeflere doğru yürümenin anahtarı durumundadır. Çünkü biz biliyoruz ki öğrenciye hizmet etmek demek aydınlık bir gelecek için insanlığa hizmet etmek demektir.

Keza Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk bu konuda; Milletleri kurtaracak olanlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Diyerek medeniyet yarışında en önemli gücün öğretmenler olduğuna işaret etmiştir.

Sevgili meslektaşlarım geleceği tahmin etmenin en kestirme yolu onu inşa etmektir. Siz geleceğimizi inşa ediyorsunuz. Aydın, ileri görüşlü, kendisiyle ve dünya ile barışık, kendisine ve çevresine sürekli heyecan veren değişime-gelişime açık, nesiller yetiştirme çabanızda başarılar diler bu yolda size çok güvendiğimizi belirtmek isterim.

Sözlerimin sonunda tüm öğretmenlerimizin gününü kutlarken, mesleğe yeni katılan öğretmen arkadaşlarımıza, aramıza hoşgeldiniz diyor; emekli olan öğretmen ablalarımıza ve agabeylerimize, bundan sonraki hayatlarında huzur temenni ediyor; şehit olan ve ahirete irtihal eden öğretmenlerimize de Allahtan rahmet diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ