Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,76 / Satış: 13,82
€ EURO → Alış: 15,54 / Satış: 15,60

Kaymakam Kırlı, “18 Mart Hem Hüzün, Hem de Gurur Günümüzdür.”

Kaymakam Kırlı, “18 Mart Hem Hüzün, Hem de Gurur Günümüzdür.”
  • 17.03.2015
  • 1.807 kez okundu

          canakkalezaferi Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

Kaymakam Kırlı Mesajında; “Bugün, şan ve şerefle dolu tarihimizin, en büyük destanlarından biri olan Çanakkale Zaferini ve bugünlere erişmemiz için en değerli varlıklarını feda etmekten çekinmeyen aziz şehitlerimizi gururla anıyoruz.

Çemişgezek gibi küçük bir coğrafya bile,  sadece bilinen rakamla 26 evladını Çanakkale’de bu aziz Vatan için Şehit vermiştir.

Çanakkale; Her renkte ki, kahraman milletimizin birlikte yazdığı bu koca destan, bütün dünyaya karşı, bağımsızlığına olan düşkünlüğünü ve bağımsızlığını kanının son damlasına kadar nasıl koruduğunu gösteren emsalsiz bir şahlanış destanıdır. Çanakkale Zaferi, yokluk ve umutsuzluğun en acı günlerinde dahi Türk Milleti’nin bağımsızlık nidalarıyla dünyaya başkaldırdığı, vatan sevgisini tarihe altın harflerle işlediği bir destandır.

Bizler de geçmişten aldığımız ilhamla, şehitlerimizin bize bıraktığı mukaddes emanetin sorumluluğunun bilincinde olarak,  bu vatanı bütün hassasiyetleriyle aynı ruh ve anlayışla korumak temel görevimiz olacaktır.

 Bizlere böyle bir zaferin gururunu yaşatan başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi  rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyorum.” İfadelerine Yer Verdi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ