Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,21 / Satış: 9,25

Kaymakam Kazez, Sarıbalta Köyünde İncelemelerde Bulundu. “Okulda Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi”

Kaymakam Kazez, Sarıbalta Köyünde İncelemelerde Bulundu. “Okulda Yapılan Çalışmaları Yerinde İnceledi”
  • 25.02.2019
  • 1.604 kez okundu

çemişgezek kaymakamı kazez,sarıbalta köyü

 

 

 

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Sarıbalta Köyünü ziyaret ederek, Güvenlik Korucuları ve Şehit Ailelerinin Haklarını Koruma, Yardımlaşma Derneğinin çalışmalarıyla Sarıbalta köyü okulunda gerçekleştirilen düzenlemeleri yerinde inceledi.

Güvenlik Korucuları ve Şehit Ailelerinin Haklarını Koruma, Yardımlaşma Derneğinin Sarıbalta köyünde bulunan okulda yaptıkları çalışmaları inceleyen Kaymakam Kazez, öğrencileri de ders ortamında ziyaret etti, öğrencilerle birlikte problem çözdü.  Öğrenci velileriyle de görüşen kaymakam Kazez, köydeki eğitim ve köyün genel durumu ile ilgili sohbet etti.

 

DERNEK TARAFINDAN KÖYDEKİ OKULUN KAPILARINA VE KORİDORLARINA ŞEHİTLERİN FOTOĞRAFLARI GİYDİRİLDİ

Güvenlik Korucuları ve Şehit Ailelerinin Haklarını Koruma, Yardımlaşma Derneğinin çalışmalarıyla Çemişgezek ilçesi Sarıbalta köyü okulunda çeşitli düzenlemeler yapıldı.

Dernek tarafından Sarıbalta İlk ve Ortaokulunda yapılan düzenlemelerde okul içerisinde çeşitli onarım çalışmaları yapıldı, okulun kütüphanesi zenginleştirildi ve arkalı önlü olarak sınıf kapıları, koridorlar tarihe ismini yazdıran kahramanların, Atatürk’ün ve şehitlerin fotoğrafları ile donatıldı.

İlçe Kaymakamı Harun Kazez ve Tunceli Güvenlik Korucuları ve Şehit Ailelerinin Haklarını Koruma, Yardımlaşma Derneği Başkanı İbrahim Kuzu, köy okulunu ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

 

KAYMAKAM KAZEZ: OKULUMUZDA GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİMİZİN BİR ÇALIŞMASI OLDU

Öğrencilerin tarihi değerlerini iyi öğrenip, vatan için canını feda eden şehitlerin isimlerinin hafızalardaki yerini koruması için yapılan çalışmadan duyduğu memnuniyeti aktaran Kaymakam Harun Kazez, “Biz bugün bu topraklarda özgürce mutlu bir şekilde yaşıyorsak, şüphesiz bu aziz şehitlerimizin verdiği mücadelenin sonucudur. Bu bağlamda biz bu gün Sarıbalta köyündeki okulumuzu ziyaret ettik. Okulumuzda Güvenlik Korucuları Derneğimizin bir çalışması oldu. Okulumuzun bütün kapılarına aziz şehitlerimizin fotoğraflarını giydirdiler. Tabi çocuklarımızın şehitlerimizi tanıması, bilmesi, bu milli bilinçle yetişmesi bizim için çok önemli. Bu çalışmaları yürüten güvenlik korucuları derneği başkanımıza, okul yönetimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

KUZU: ŞEHİTLERİMİZİN FOTOĞRAFLARIYLA OKULUMUZU DONATTIK

Yaptıkları çalışmanın çocuklardan ilgi görmesinden mutluluk duyduğunu aktaran Dernek Başkanı İbrahim Kuzu ise, “Bizler dernek olarak milli eğitimle ortaklaşa bir çalışma yaptık. Amacımız geçmişimizi, tarihimizi, şehitlerimizi, vatan sevgisini çocukların zihninde tazeleyip, gelecek nesillere bunu aktarmak. Bu anlamda nasıl bir çalışma yapabiliriz diye düşündük ve Sarıbalta köyü okulumuzda böyle bir çalışma yaptık. Şehitlerimizin fotoğraflarıyla okulumuzu donattık. Bu köyümüzde sivil şehitlerimiz ve 2 şehit güvenlik korucumuz var. Onların isimlerini okulumuza verdik. Okulumuzun kütüphanesine katkıda bulunduk. Bu konuda bizlere destek olan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya, Tunceli Valimiz Tuncay Sonel’e ve Kaymakamımız Harun Kazez’e teşekkürlerimi sunarım” ifadelerine yer verdi.

APAYDIN: BU ÇALIŞMA BİZLERİ ÇOK MUTLU ETTİ

Yapılan çalışmaların kendilerine mutluluk yaşattığını dile getiren 8. sınıf öğrencisi Yavuz Selim Apaydın, “Okulumuzun duvarları ve kapılarına Ulu Atatürk’ün, aziz şehitlerimizin fotoğrafları konuldu. Bu çalışma bizleri çok mutlu etti. Her okula geldiğimizde şehitlerimizi görünce vatan sevgisini daha çok özümsüyoruz. Yaşadığımız toprakların değerini ve önemini daha iyi anlıyoruz. Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyoruz” diye konuştu.

KOÇOĞLU: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİZ

Öğrencilerden Nisa Koçoğlu ise, “Okulumuz şehitlerimizin ve kahramanlarımızın fotoğraflarıyla süslendi. Kahramanlarımızı bu sayede gün içerisinde daha fazla hatırlıyor, daha fazla anıyoruz. Bizim her şeyden önce kahramanlıklarla dolu tarihimizi ve kahramanlarımızı bilmemiz lazım. Bu yeni görünümünden sonra okula farklı bir ruh haliyle geliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

HABERE AİT VİDEOLAR

 

 

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

 

GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (1) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (3) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (5) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (6) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (8) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (9) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (10) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (11) GÜVENLİK KORUCULARI DERNEĞİ, KÖY OKULUNU ŞEHİT FOTOĞRAFLARIYLA DONATTI (12) kaymakam bey sarıbalta (2) kaymakam bey sarıbalta (3) kaymakam bey sarıbalta (4) kaymakam bey sarıbalta (5) kaymakam bey sarıbalta (6) kaymakam bey sarıbalta (7) kaymakam bey sarıbalta (8) kaymakam bey sarıbalta (9) kaymakam bey sarıbalta (10) kaymakam bey sarıbalta (11) kaymakam bey sarıbalta (12) kaymakam bey sarıbalta (13) kaymakam bey sarıbalta (14) kaymakam bey sarıbalta (15) kaymakam bey sarıbalta (16) kaymakam bey sarıbalta (17) kkaymakam beyy (1) kkaymakam beyy (2) kkaymakam beyy (3) kkaymakam beyy (4) kkaymakam beyy (5) kkaymakam beyy (6) kkaymakam beyy (7) kkaymakam beyy (8) kkaymakam beyy (9) kkaymakam beyy (10) kkaymakam beyy (11) kkaymakam beyy (12) kkaymakam beyy (13) kkaymakam beyy (14) kkaymakam beyy (15) kkaymakam beyy (16) kkaymakam beyy (17)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ