Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,70 / Satış: 5,72
€ EURO → Alış: 6,32 / Satış: 6,34

Kaymakam Kazez, “Çemişgezek’te görev yapan öğretmenlerimizin geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da birçok başarıya imza atacağına inanıyorum”

Kaymakam Kazez, “Çemişgezek’te görev yapan öğretmenlerimizin geçmiş yıllarda olduğu gibi, bu yıl da birçok başarıya imza atacağına inanıyorum”
  • 28.11.2018
  • 1.032 kez okundu

b

 

Çemişgezek ilçesinde 24 Kasım Öğretmenler Günü, hafta boyunca çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Çemişgezek ilçesinde öğretmenler için Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğretmenler günü etkinlikleri kapsamında program düzenlendi.

Programa, ilçe Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Cumhuriyet Savcısı Kübra Çopur, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, Emniyet Amiri Cem Ezgi, Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir,  Kamu kurum amirleri, eğitim kurumlarının yöneticileri ve ilçede genelinde görev yapan öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Vural Berker konuşma yaparak öğretmenlik mesleğini önemine vurgu yaptı. Ardından mesleğe yeni başlayan öğretmenler yemin etti. Öğretmenler adına İngilizce öğretmeni Ozan Barutcu konuşarak mutluluklarını dile getirdi, yeni öğretmen modeli başlıklarıyla öğretmenlik mesleğinin önemine değindi.

Daha sonra öğrenciler günün anlamına özel şiirlerini okurken, ilçe genelinde düzenlenen öğretmen temalı şiir ve resim yarışmalarında dereye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi.

İlçede eğitim adına büyük bir başarı olduğunu belirten Kaymakamı Harun Kazez;” Bu program vesilesiyle sizleri yürekten tebrik ediyorum. Sizlerden de bu başarının devamını istiyoruz. Bu yılda geçmiş yıllarda olduğu gibi birçok başarıya imza atacağınıza ben yürekten inanıyorum”dedi.

Kaymakam kazez yaptığı konuşmada; “Çemişgezek ilçemizde özellikle eğitim adına büyük bir başarı var. Şüphesiz bu başarının mimarı sizlersiniz.  Bu program vesilesiyle sizleri yürekten tebrik ediyorum. Sizlerden de bu başarının devamını istiyoruz. Bu yılda geçmiş yıllarda olduğu gibi bir çok başarıya imza atacağınıza ben yürekten inanıyorum. Bir ülke hayal edin ki;  mazlumların kapısı, savaştan kaçan çocukların, yaşlıların ve kadınların tek sığınak noktası. Dünyada her nerede bir haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizlik varsa, orada olaya müdahil olan gariplerin, mazlumların tek sahibi bir ülke var. Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti.  Ulu Önder Atatürk bir vecizesinde “ Gelecek nesil şüphesiz sizlerin eseri olacaktır.”  İşte biz bu emaneti, bu ülkeyi daha iyi seviyelere taşınmanın gayreti içerisinde olacağız. Bu iyi seviyelere taşımadaki birinci mimar sizlersiniz. Gelecek nesli bu vizyona yetiştirecek olan, bizi dünya liderliğine oturtacak olan nesli hazırlayacak olan sizlersiniz.

Bu program vesilesiyle Şehit olan Aybüke öğretmenleri, Necmettin öğretmenleri birçok şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Çemişgezek ilçemizde de Şehit öğretmenimiz Yaşar Uytun var. Her yıl gidip kabrini ziyaret ediyoruz. Biz onları saygıyla, minnetle, rahmetle yad ediyoruz.  Onlar bir nesli yetiştirebilmek için, insanlara bir şeyler verebilmek için görev başında şehit oldular. Hz. Ali’nin dediği gibi, “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.”  Gerçekten eğitim bu kadar önemli. Sizlerin yaptığı iş bu kadar önemli. Bizler hangi makamda olursak olalım, mutlaka bu sıralardan geçtik. Hepimizi bir öğretmen yetiştirdi. Bu düşüncelerle mesleğe yeni başlayan öğretmenlere başarılar diliyorum. Siz kıymetli öğretmenlerimizin yüzü hep gülsün. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.  Sevgilerimi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.

 

 

a (1) a (2) a (3) a (4) a (5) a (6) a (7) a (8) a (9) a (13) a (15) a (16) a (17) a (18) a (19)

 

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ