Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Kartal’ın Uğuru, Muhtar Soner Eker Çalışmalarıyla Örnek Muhtar Olmaya Devam Ediyor

Kartal’ın Uğuru, Muhtar Soner Eker Çalışmalarıyla Örnek Muhtar Olmaya Devam Ediyor
  • 14.07.2015
  • 1.855 kez okundu

ANA

Kartal’ın Uğuru, Muhtar Soner Eker Çalışmalarıyla Örnek Muhtar Olmaya Devam Ediyor

Aslen Çemişgezekli olan, İstanbul Kartal İlçesi Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker,  yaptığı hizmet ve çalışmalarla İstanbul’un örnek muhtarı olmaya devam ediyor.

Kartal Uğur Mumcu Mahallesi Muhtarı Soner Eker, Uğur Mumcu Mahallesinin yaşayanlarının menfaatleri için öncülük ettiği hizmetlerle dikkatleri üzerine çekiyor.

İlçede yapılan bütün sosyal etkinliklerin içerisinde aktif görev alan Muhtar Eker,  mahallelisinden de takdir topluyor.

2009 yılı Mahalli İdareler Seçimleri ile oyların büyük çoğunluğunu alan Genç Muhtar, göreve gelir gelmez mahallelinin sorunlarına dert ortağı olarak 24 saat esasına göre çözüm arayışı içine girmiş.

İki dönemdir mahallede muhtarlık görevini yürüten Muhtar Eker, Mübarek Ramazan Ayı ile birlikte, gerçekleştirilen çeşitli çalışmaların öncülüğünü yaparak, mahalleliyi de yönetimin ortak paydası görerek, sosyal yaralara çare aramış.

Kendisiyle yaptığımız telefon görüşmesinde başlattığı Ramazan etkinliklerinden bahseden Muhtar Soner Eker, “Göreve geldiğimiz günden itibaren küçük sorun, büyük sorun demeden vatandaşımızın sorunlarına çözüm arayışı içine girdik. Çok şükür planladığımız şeyleri hayata geçirebilmenin de huzuru içerisindeyiz. Yapacağınız işin hakkını veremeyecekseniz böylesi vatandaşı yakından ilgilendiren görevlere talip olmayacaksınız. Biz çok şükür hakkımız olmayana talip olmadık. Vatandaşımız bize güvenerek bu görevi bize tevdi etti. Amacımız Mahallemizde yaşayanların yaşamlarını daha da kolaylaştırmaktır.

Mübarek Ramazan ayının gelmesiyle ilk olarak İstanbul’da Ramazan davulcularını tek tip giydiren mahalle muhtarlığı olduk.

Ramazan ayında vatandaşlarımızla birlikte iftar açtık. Bütün organizasyonlara katılmaya çalıştık.

On bir ayın sultanı Ramazan Ayında hayata geçirdiğimiz  “Gelin Birlik Olalım”  kampanyamızla yaklaşık 300 koli gıda paketini ihtiyaç sahiplerine ulaştırdık.

Söylemekten imtina ediyoruz ama gerçekleştirdiğimiz “Bir Yetimi de Sen Giydir”  kampanyamızla yaklaşık 50 kişilik yetim yavrumuza bayramlık giydirdik.

Vatandaşlarımızın fitrelerinin gerçek ihtiyaçlılara ulaşmasını sağlamak için hassas tespitlerimiz sonucu ihtiyaçlı ailelere bize ulaşan fitrelerin teslimini yaptık.

Yine Eğitime olan hassasiyetimizi öncelik sayarak, “Bir Öğrenciyi de Sen Okut” Kampanyası düzenledik. Bu kampanya kapsamında yaklaşık 30 ihtiyaçlı öğrencimize burs şeklinde destek sağlamayı planlıyoruz. Dedi.

 

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ