Çemişgezekten Haberiniz Olsun www.cemisgezekliyiz.com
TUNCELİ HİÇ İHRACAT YAPMAYAN TEK İL PDF Yazdır E-posta

2012’nin Ocak-Ağustos döneminde 80 ilin 47’si geçen yılın aynı dönemine göre ihracatını artırırken, 33’ünün ise ihracatı daraldı. Tunceli, söz konusu dönemde hiç ihracat yapamayan tek il oldu. En fazla ihracat yapan il 47,3 milyar dolar ile İstanbul oldu. İstanbul’un ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yaklaşık yüzde 17 arttı. İstanbul’un ardından aynı dönemde en fazla ihracat yapan iller 9,1 milyar dolar ile İzmir, 8,3 milyar dolar ile Kocaeli, 7,2 milyar dolar ile Bursa olarak gerçekleşti. İhracatını en fazla artıran iller açısından değerlendirildiğinde bu kategoride ilk sırayı Yozgat aldı. Yozgat’ın ihracatı anılan dönemde yüzde 120 civarında artarak 3,1 milyon dolardan 6,9 milyon dolara çıktı. İhracatı en düşük illere bakıldığında ilk sırada 77 bin dolar ile Gümüşhane yer aldı. İhracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 66 azalan Gümüşhane, Bayburt ile birlikte ihracatı en fazla düşen il oldu.

Pazartesi, 29 Ekim 2012 21:12 tarihinde güncellendi
 
CUMHURİYET BAYRAMI ÇEMİŞGEZEK’TE ETKİNLİKLERLE KUTLANDI PDF Yazdır E-posta

Tüm yurtta olduğu gibi, Çemişgezek’te de Cumhuriyet Bayramı etkinliklerle kutlandı.  Çemişgezek Hükümet Konağı önünde gerçekleştirilen Cumhuriyet Bayramı kutlama etkinlikleri Atatürk büstüne çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Kaymakamlık Makamında tebrik kabulünün ardından, etkinlikler tören alanında devam etti. Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna, Garnizon Komutanı Efe Recep Demirçivi ve Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ilçemiz kaymakamı Ali İkram Tuna yaptı. Öğrencilerin günün anlamına dair şiir ve kompozisyonlarını okumasının ardından, Çemişgezek İMKB Lisesi öğrencilerinden oluşan halk oyunları ekibi gösterilerini sundu. Cumhuriyet Bayramı nedeniyle düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Etkinlikler resmigeçit töreniyle son buldu.

Pazartesi, 29 Ekim 2012 19:01 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK'TE BAYRAM NAMAZI PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek'te Bayram Namazı Saat 07.24'te kılınacak

Çarşamba, 24 Ekim 2012 15:59 tarihinde güncellendi
 
BİR YENİ MESAJINIZ VAR PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek Gönülleri Derneği Çemişgezek Halkının Bayramını Kutlayan Bir Mesaj Yayımladı. Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Koray Tanyeri, Bayramın manevi iklimini elimizin ulaştığı her yere taşımalıyız Dedi. Tanyeri mesajında “Bayramlar; sevginin, paylaşmanın, dayanışmanın, dargınlıkları aradan kaldırıp yeniden kucaklaşmanın, duygu birliğinin en üst noktaya çıktığı günlerdir. Yanı başımızdan başlayarak, bu bayram iklimini gözümüzün gördüğü, elimizin uzandığı her yere taşımalıyız, Huzurun egemen olduğu bir dünya için bayramların insanlık âlemine, insanca yaşamak adına, yeni imkânlar getirmesini temenni ediyoruz. Bayramlar ki, yalnızlaşan modern insanlara, kendini ve çevreyi fark etme imkânı sağlar. Topluma sevgiyi ve dostluğu paylaşma imkânı sunar. Toplum olarak bu imkânların en iyi şekilde değerlendirilmesini ümit ediyoruz. Kardeşlik ve dostluk bağlarımızı güçlendiren, Kurban Bayramının, halkımıza huzur, mutluluk getirmesi temennisi ile İlçe Halkımızın, tüm hemşehrilerimizin bayramlarını kutluyor, selam ve saygılarımızı sunuyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Perşembe, 25 Ekim 2012 12:26 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK ÇARŞISINDA BAYRAM HAREKETİ PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek’te Kurban Bayramı'na sayılı günler kala bayram alışverişine çıkanlar çarşı pazarı hareketlendirdi. O hareketlilik esnafları da güldürüyor. Bayram alış verişi sebebiyle çarşı sıra dışı kalabalık yaşıyor.  Bayram kalabalıklarının bayram arifesi çarşamba akşamına kadar devam etmesi bekleniyor. Şeker ve çikolata tezgâhlarında hareketlilik yaşanırken, bayramlık kıyafetlerin satıldığı giyim mağazalarında ise kışlık giyecekler ilgi görüyor. Oluşan kalabalık müşteri karşısında Berberler ise gece mesaisine kalıyor. Bazı esnaflar satışlardan memnun olmadığını dile getirirken, bazı esnaflar ise önceki yıllara göre satışların iyi olduğunu söylüyor.

Pazartesi, 22 Ekim 2012 18:58 tarihinde güncellendi
 
<< Başlangıç < Önceki 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Sonraki > Son >>

Sayfa 91 - 160

Ziyaretçi Sayısı

Bugün653
Dün854
Bu Hafta2262
Bu Ay14508
Toplam512214

Mithat Usta

İletişim


cemisgezekliyiz@gmail.com

0535 587 00 43

Mithat Usta

Anasayfa - Sık Kullan.Ekle

Sayfayı Sık Kullan. Ekle Anasayfam Yap 

www.markadizayn.net

Müezzinoğlu Kuyumculuk


www.cemisgezekliyiz.com

Reklam Alanı

www.cirahaber.com

www.cirahaber.com