Çemişgezekten Haberiniz Olsun www.cemisgezekliyiz.com
DÖŞENEN BÜZLERLE YOL KORUMA ALTINA ALINDI PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği ve Köylülerin katkısıyla, Doğanalan Köyü içinde yağmur sularına karşı başlatılan kanal yapım çalışması tamamlandı. Yine Doğanalan ve Akçayunt Köyleri arasındaki yola Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından, su taşkınlarında yolun zarar görmesini engellemek, ulaşımda aksaklığı önlemek amacıyla 51 adet büz’ün döşenmesi ve istinat duvarı çalışmaları tamamlandı.

Perşembe, 22 Kasım 2012 21:56 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK ANAOKULU’NDA DÜZENLENEN KIZILAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU PDF Yazdır E-posta

Kızılay Haftası dolayısıyla Çemişgezek Anaokulunda düzenlenen etkinlikleri öğrenciler renkli görüntülerine sahne oldu. Tiyatro sahnesini aratmayacak şekilde öğrencilerin darama yoluyla canlandırarak,  konuyu işlemesi görülmeye değer anlar yaşattı. Ayrıca Aile Katılımı etkinlikleri kapsamında öğrenciler jimnastik ve aerobik çalışması yaptı. Çocukların erken yaştan itibaren esneklik, denge, kuvvet ve beden farkındalığını geliştirme açısından önem taşıyan uygulamanın farklı zaman ve aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

Çarşamba, 21 Kasım 2012 18:45 tarihinde güncellendi
 
KÖY İÇİ VE YOLLLARINDA KUMLAMA ÇALIŞMALARI YAPILDI PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek Paşacık, Aşağıdemirbük, Uzungöl, Payamdüzü ve Yemişdere köylerinde köy içi kumlama çalışmaları gerçekleştirildi. Çemişgezek Kaymakamlığı, Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından başlatılan kumlama çalışması ile ihtiyaç duyulan 5 köyün sokaklarını kışa hazırladı. Kışa sorunsuz köylerle girmek için çalışmalarına hız veren Çemişgezek Kaymakamlığı, gerçekleştirdiği kumlama çalışmasıyla köy sokaklarında çamurlanmaya karşı önlem alıyor. Yine başlatılan çalışmayla Alakuş, Aşağıdemirbük ve Savuk köylerinin giriş yollarına asfalt altı sıkıştırma malzemesi dökülerek ulaşım rahatlığı sağlandı.

Salı, 20 Kasım 2012 15:54 tarihinde güncellendi
 
ERKALKAN VE GÜLBAHÇE KÖYLERİNİN KANALİZASYON ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek Kaymakamlığı Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından, 2012 programında bulunan Erkalkan ve Gülbahçe Köylerinin kanalizasyon yapım çalışmaları tamamlandı. Köylerin altyapı ihtiyaçları karşılanarak,  köyde ikamet eden köylülerin daha sağlıklı ve kolaylıklı şartlarda bir yaşam sürmelerine katkı sunuldu. Köylüler gerçekleştirilen çalışmaların kendilerini memnun ettiğini, ilçe kaymakamı Ali İkram Tuna başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkürlerini belirttiler.

Çarşamba, 21 Kasım 2012 17:27 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK KÖYLERİNDE İÇME SUYU SEFERBERLİĞİ PDF Yazdır E-posta

Başbakan Erdoğan’ın “Susuz Köyümüz Kalmayacak” talimatıyla birlikte ülke genelinde olduğu gibi Çemişgezek Köylerinde de su projelerine ağırlık verildi. Bu yıl Çemişgezek’e gönderilen KÖYDES ödeneklerinin 537.000 TL’si su projelerine, 136.000 TL’si İl Özel İdaresine aktarılarak atık su ve ortak alımlara, kalan 242.000 TL ödenek ise yol asfalt ve stabilize çalışmalarına tahsis edildiği öğrenildi. Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından başlatılan çalışmalarla, içme suyu problemi olan Sakyol, Karasar, Kıraçlar, Alakuş, Tekeli, Gözlüçayır, Akçapınar, Payamdüzü ve Toratlı köylerinde çalışmalar başlatıldı. KÖYDES kapsamında başlatılan içme suyu yapım çalışmalarında; Aşağıdemirbük Köyü drenaj çalışması, Alakuş ve Gözlüçayır Köyleri ek kaynak ilave çalışması, Tekeli, Akçapınar, Toratlı ve Payamdüzü Köylerinde içme suyu şebekesi yapım işleri gerçekleştirildi. Karasar Köyü içme suyu şebekesi yapım çalışması devam ettiği öğrenildi.

Pazartesi, 19 Kasım 2012 16:50 tarihinde güncellendi
 
<< Başlangıç < Önceki 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Sonraki > Son >>

Sayfa 91 - 166

Ziyaretçi Sayısı

Bugün89
Dün563
Bu Hafta2263
Bu Ay652
Toplam557213

Köşe Yazarları

Erhan KÖROĞLU
Erhan KÖROĞLU
Funda AKTAR
Funda AKTAR
Dr Özge KEY
Dr Özge KEY
Celal KOÇOĞLU
Celal KOÇOĞLU

Mithat Usta

İletişim


cemisgezekliyiz@gmail.com

0535 587 00 43

Mithat Usta

Anasayfa - Sık Kullan.Ekle

Sayfayı Sık Kullan. Ekle Anasayfam Yap 

www.markadizayn.net

Müezzinoğlu Kuyumculuk


www.cemisgezekliyiz.com

Reklam Alanı

www.cirahaber.com

www.cirahaber.com