Çemişgezekten Haberiniz Olsun www.cemisgezekliyiz.com
ÇEMİŞGEZEK’TE SARIMSAĞIN İLK DENEYİMİ PDF Yazdır E-posta

Tunceli Valiliği Koordinasyonunda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Tunceli Sarımsağının Tarla Koşullarında Üretiminin Geliştirilmesi Projesi” hayata geçiriliyor. Tunceli Valiliğinin koordinasyonu ve İçişleri Bakanlığı Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) tarafından sağlanan finansmanla hayata geçirilen projenin Çemişgezek’te ilk uygulaması gerçekleştirildi. Çemişgezek’te ilk defa denenen Tunceli sarımsağı ekim işi, Tunceli il ve Çemişgezek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinin katılımıyla, Çemişgezek Anıl Köyü Ardige Mezrasında yaklaşık 2 dekarlık parsele, arpacık (Kıska) ekimi gerçekleştirildi. Dekara 200 Kg. arpacık kıska ekilen alanda, tahmini verim olarak; 400 ile 800 Kg. arası verim beklendiği öğrenildi.

Perşembe, 08 Kasım 2012 16:42 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK İMKB LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİ, GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek İMKB Lisesi Okul Aile Birliği, Genel Kurul Toplantısı okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Okul Müdürü İzzet Demir, Okul Yöneticileri, Öğretmenler ve Öğrenci velileri katıldı. Toplantı Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Türk Milli Eğitimine hizmet etmiş ve ebediyete intikal eden Türk büyükleri için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Daha sonra Okul Müdürü M. İzzet Demir, Okulun eğitim ve öğretim yönünden genel değerlendirmesi, okul - veli işbirliği, eğitim disiplini içerikli konuşmasında,  velilerin çocuklarının eğitim sürecine mutlak dahil olmaları gerektiği konusunda mutlak vurgular yaparak, toplantıya veli katılımının az oluşundan yakındı. Toplantıda Yeni Okul Aile Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu seçildi. Toplantının ardından öğrenci velileri,  öğretmenlerden öğrencilerinin genel durumlarıyla ilgili bilgi aldı. İyi dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

Salı, 06 Kasım 2012 21:19 tarihinde güncellendi
 
ELAZIĞLI VE ÇEMİŞGEZEKLİ BAYANLAR EĞLENCEDE BULUŞACAK PDF Yazdır E-posta

Marmara Elazığlılar Derneği ve Çemişgezek ve Köyleri Kültür Dayanışma Derneği’nin kadın kollarının ortaklaşa organizasyonuyla kaynaşma etkinliği düzenlenecek. 10 Kasım Cumartesi günü İstanbul “ÇEMDER” dernek binasında düzenlenecek olan,  ikramlı tanışma ve kaynaşma amaçlı müzik eğlence programı saat 14.00’da gerçekleştirilecek.  Tüm bayan hemşehrilerimizin davet edildiği etkinliğe katılmak isteyenler,  0 530 560 30 40 NO’lu telefondan irtibat sağlayabilecekler.

Pazartesi, 05 Kasım 2012 20:38 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK’TE, “KENDİ KENDİNE MEME MUAYENESİ” KONUSUNDA HALKI BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ VERİLDİ. PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek ilçe hastanesi eğitim sorumlusu ekipler tarafından rutin halk eğitimi çalışması yapıldı. Halk Eğitim Merkezinde bayanlara yönelik yapılan eğitimde “Kendi Kendine Meme Muayenesi” hakkında bilgiler verilerek, uygulaması anlatıldı. Bu eğitimde slayt gösterisi ile desteklenen anlatımın ardından, katılımcıların sorularının yanıtlanması sağlandı. Eğitim kapsamında meme kanseri, risk faktörleri, koruyucu faktörler, belirtileri, tanı ve tedavisi üzerinde duruldu. Eğitim toplantısına çok sayıda Çemişgezekli bayan katıldı.

Salı, 06 Kasım 2012 20:20 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEKLİ BAYANLARA GEZİ DÜZENLENECEK PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek ve Köyleri Kültür Dayanışma Derneği’nin organizasyonuyla, İstanbul’da yaşayan Çemişgezekli bayanlar için gezi düzenleneceği öğrenildi. 12 Kasım Pazartesi Günü Bursa Cumalıkızık yöresine yapılacak günübirlik gezi programında, Sabah 7.30'da Tepeüstünden hareket edecek olan otobüsle Eskihisar Vapur İskelesinden devam ederek yaklaşık 11.00 -12.00 sularında Cumalıkızık köyüne varılacağı öğrenildi. Köyde yapılacak kahvaltının ardından otantik, tarihi ve de kültürel gezintiyle beraber Bursa'ya geri dönüş olacak. Bursa’da çarşı gezisi ve yemeğin ardından İstanbul'a geri hareket edilecek. Planlanan bu programın normal şartlar altında akşam saat:20.00 sularında Tepeüstünde sona ermesi planlanmakta. Tüm bayanların davetli olduğu,  Katılmak isteyen bayanların ÇEMDER Kadın Kolları Başkanı Nilgün Güler ile 0 530 560 30 40 numaralı telefonla irtibat kurması gerektiği öğrenildi.

Pazartesi, 05 Kasım 2012 16:49 tarihinde güncellendi
 
<< Başlangıç < Önceki 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Sonraki > Son >>

Sayfa 91 - 163

Ziyaretçi Sayısı

Bugün103
Dün691
Bu Hafta4001
Bu Ay14813
Toplam532473

Mithat Usta

İletişim


cemisgezekliyiz@gmail.com

0535 587 00 43

Mithat Usta

Anasayfa - Sık Kullan.Ekle

Sayfayı Sık Kullan. Ekle Anasayfam Yap 

www.markadizayn.net

Müezzinoğlu Kuyumculuk


www.cemisgezekliyiz.com

Reklam Alanı

www.cirahaber.com

www.cirahaber.com