Çemişgezekten Haberiniz Olsun www.cemisgezekliyiz.com
MODERN İMKANLAR SUNAN, ÖZEL ÇEMİŞGEZEK ÖĞRENCİ YURDUNUN “BİLGİSAYAR DESTEKLİ ETÜT MERKEZİ” PROJESİ ONAY GÖRDÜ PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek ilçemizde modern binasında eğitim faaliyetlerini yürütmekte olan Özel Çemişgezek Öğrenci Yurdunun geçen yıl uygulamasını gerçekleştirdiği etüt projesi, geçen yıl olduğu gibi bu yılda SODES kapsamında hazırlanan “Bilgisayar Destekli Etüt Merkezi Projesi” onay gördü. Yurt yetkilileri tarafından yapılan açıklamada; “ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu profil olan dürüst,  güvenilir, yardımsever, saygıdeğer, hem mesleki, hem de insani özellikler bakımından gıpta ile bakılan gençler yetiştirmektir. Bu amaç doğrultusunda ilim ve irfan yuvası olan öğrenci yurdumuz,   ilçemizin gençlerini en güzel bir şekilde yetiştirme,  ailesine ve ülkesine hayırlı bir nesil olmalarını sağlamanın gayreti içinde olacaktır.  Ancak sadece okul hayatına değil okul hayatından daha önemli olan hayat okuluna hazırlamayı da kendine amaç edinen yurdumuzda, öğrencilerimizin insani, manevi ve.... 

Salı, 13 Kasım 2012 17:16 tarihinde güncellendi
 
VE ÇEMİŞGEZEK’TE İLK KAR GÖRÜNDÜ PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek’te gün boyunca yağmurlu geçen bir günün ardından, Çemişgezek’in yüksek kesimlerine dün gece yağan kar vatandaşlara kış mevsiminin geldiğini iyice hissettirdi. Dün aralıksız Yağan yağmur, gece Çemişgezek’in yüksek kesimlerinde yerini kara bıraktı. Çemişgezek merkezden görünebilen Yılan dağı ve Kırklar dağının beyaza bürünmesi Çemişgezeklilere kışın geldiğini adeta hissettirdi.

Pazartesi, 12 Kasım 2012 16:26 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK’TE SARIMSAĞIN İLK DENEYİMİ PDF Yazdır E-posta

Tunceli Valiliği Koordinasyonunda; Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan “Tunceli Sarımsağının Tarla Koşullarında Üretiminin Geliştirilmesi Projesi” hayata geçiriliyor. Tunceli Valiliğinin koordinasyonu ve İçişleri Bakanlığı Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) tarafından sağlanan finansmanla hayata geçirilen projenin Çemişgezek’te ilk uygulaması gerçekleştirildi. Çemişgezek’te ilk defa denenen Tunceli sarımsağı ekim işi, Tunceli il ve Çemişgezek İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü personellerinin katılımıyla, Çemişgezek Anıl Köyü Ardige Mezrasında yaklaşık 2 dekarlık parsele, arpacık (Kıska) ekimi gerçekleştirildi. Dekara 200 Kg. arpacık kıska ekilen alanda, tahmini verim olarak; 400 ile 800 Kg. arası verim beklendiği öğrenildi.

Perşembe, 08 Kasım 2012 16:42 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK’TE, SAAT DOKUZU BEŞ GEÇE… PDF Yazdır E-posta

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 74.Yıldönümünde İlçemizde törenle anıldı. YİBO konferans salonunda gerçekleştirilen törene, Çemişgezek Kaymakamı Ali İkram Tuna, Garnizon Komutanı Recep Efe Demirçivi, Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, Cumhuriyet Başsavcısı Alparslan Türkmen, Emniyet Amiri Abdullah Özaydın, Askerlik Şubesi Başkanı Cihan Aslan, Milli Eğitim Müdürü Şinasi Erhan, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Sunumunu YİBO Türkçe öğretmeni Gülşah Türkmen’in yaptığı anma etkinlikleri, Ulu Önder Atatürk’ün aramızdan ayrıldığı 09.05’te siren sesleriyle beraber iki dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı YİBO müdürü Vural Berker yaptı. Öğrencilerin Atatürk konulu şiirlerinin ardından YİBO öğrencilerinin hazırladığı oratoryo ilgi gördü. YİBO İngilizce öğretmeni Fulya Eslek’in hazırladığı sinevizyon sunumunun ardından anma etkinliği sona erdi.

Pazar, 11 Kasım 2012 19:12 tarihinde güncellendi
 
ÇEMİŞGEZEK İMKB LİSESİ OKUL AİLE BİRLİĞİ, GENEL KURUL TOPLANTISI YAPILDI PDF Yazdır E-posta

Çemişgezek İMKB Lisesi Okul Aile Birliği, Genel Kurul Toplantısı okulun çok amaçlı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Okul Müdürü İzzet Demir, Okul Yöneticileri, Öğretmenler ve Öğrenci velileri katıldı. Toplantı Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk ve Türk Milli Eğitimine hizmet etmiş ve ebediyete intikal eden Türk büyükleri için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunmasıyla başladı. Daha sonra Okul Müdürü M. İzzet Demir, Okulun eğitim ve öğretim yönünden genel değerlendirmesi, okul - veli işbirliği, eğitim disiplini içerikli konuşmasında,  velilerin çocuklarının eğitim sürecine mutlak dahil olmaları gerektiği konusunda mutlak vurgular yaparak, toplantıya veli katılımının az oluşundan yakındı. Toplantıda Yeni Okul Aile Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu seçildi. Toplantının ardından öğrenci velileri,  öğretmenlerden öğrencilerinin genel durumlarıyla ilgili bilgi aldı. İyi dilek ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.

Salı, 06 Kasım 2012 21:19 tarihinde güncellendi
 
<< Başlangıç < Önceki 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Sonraki > Son >>

Sayfa 91 - 163

Ziyaretçi Sayısı

Bugün150
Dün602
Bu Hafta1309
Bu Ay1309
Toplam538318

Mithat Usta

İletişim


cemisgezekliyiz@gmail.com

0535 587 00 43

Mithat Usta

Anasayfa - Sık Kullan.Ekle

Sayfayı Sık Kullan. Ekle Anasayfam Yap 

www.markadizayn.net

Müezzinoğlu Kuyumculuk


www.cemisgezekliyiz.com

Reklam Alanı

www.cirahaber.com

www.cirahaber.com