Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

İlköğretim Haftası Dolayısıyla Program Düzenlendi

İlköğretim Haftası Dolayısıyla Program Düzenlendi
  • 18.09.2019
  • 909 kez okundu

DSC_0076

 

 

 

 

Çemişgezek’te İlköğretim Haftası nedeniyle program düzenlendi.

Hükümet konağı önünde düzenlenen programda ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir tarafından Atatürk anıtına çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemine dair konuşma ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nahit Yerebasan tarafından yapıldı.

Yerebasan, konuşmasında; “Biz, öğretmenler ve eğitim çalışanları olarak amacımız; ellerimize teslim edilen dünyanın en nadide çiçekleri olan öğrencilerimizi; kendine güvenen, soran, sorgulayan, çözüm üreten ve uygulayan bir biçimde yetiştirmek, yarının dünyasında söz sahibi olmasını sağlamaktır. Öğrencilerimizi bir yandan çağdaş dünyanın seçkin birer üyesi yaparken diğer yandan da millî ve manevî değerlerleler bezemek tek gayemizdir. Bu süreçte velilerimizin her alanda bize yardım etmeleri ve destek olmaları daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlayacaktır.

Yarınlarımızın teminatı, geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sinin mimarı öğrencilerimiz, sizlerden isteğimiz ise, daha çok çalışmanız, daha çok okumanız ve tüm eğitim sürecinde başarıdan başarıya koşmanızdır” şeklinde ifadelere yer verdi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir ise “Okullarımız açıldı. Tüm eğitim kadrolarımız öğrencilerimizi geleceğe hazırlamak için yine büyük bir özveri ve emek verecekler. İnşallah eğitimdeki başarılarımızla, çocuklarımızla birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz” dedi.

Tören, öğrencilerin günün anlamıyla ilgili okudukları şiirlerin ardından sona erdi.

Sezai Akın

 

 

DSC_0002 DSC_0003 DSC_0025 DSC_0041 DSC_0042 DSC_0049 DSC_0050 DSC_0052 DSC_0055 DSC_0076 DSC_0083 DSC_0090 DSC_0094

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ