Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,33 / Satış: 5,35
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,09

Engelli Vatandaşlarla Birlikte Eğlence Gecesi

Engelli Vatandaşlarla Birlikte Eğlence Gecesi
  • 06.12.2014
  • 855 kez okundu

Çemişgezek’te engelli vatandaşlarında katılımıyla düzenlenen eğlence gecesi yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Çemişgezek Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından SODES Kapsamında yürütülen “Resim Sanat, Müzik Hayat; Sıradanlığa Fark At” projesinin final gecesine Engelli vatandaşlar da aileleriyle birlikte evlerinden alınarak davet edildi.

Belediye Sinema Salonunda gerçekleştirilen programın dahilinde, ebru sanatı ve fotoğraf sergisini gören Engelli vatandaşlar; Düzenlenen ses yarışmasında gönüllerince eğlendi.

Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Program arasında engelli vatandaşlara Ebru Sanatı ve Fotoğraf eserlerinden hediyeler verdi.

Engellilerin, engelsiz yaşamları için onların titizlikle takipçisi olduklarını belirten Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Zaman zaman engelli ailelerine ziyaretlerde bulunarak, sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini, Onların her taleplerini karşılamaya, onların her ihtiyaçlarını gidermeye çalıştıklarını belirtti. .Engelliliğin doğuştan, ya da bir kaza neticesinde ve ya bir hastalıktan oluşan, insanların günlük yaşamını etkileyen bir durum olarak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, Engellilerimizin yaşadıkları sorunlar sadece kendileri ve ailelerinin değil tüm toplumumuzun sorunudur. Bu nedenle toplum olarak engelli olan vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini artırıp sosyal hayata katılmaları konusunda azami gayret gösterilmelidir. Unutulmamalıdır ki her sağlıklı insanda bir engelli adayıdır. Bu vesileyle tüm engellilerimize, ailelerine ve tüm hemşehrilerimize sağlıklı, mutlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum. İfadelerine yer verdi.

 

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ