Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Elazığ Heyetinden Çemişgezek İlçesine Ziyaret

Elazığ Heyetinden Çemişgezek İlçesine Ziyaret
  • 11.03.2018
  • 1.931 kez okundu

aelazığ (8)

 

Elazığ’da STK başkanları ve kurum müdürlerinden oluşan heyet, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesini ziyaret etti.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası organizasyonun bazı kurum müdürleri ve STK başkanları, Tunceli’nin Çemişgezek ilçesine gelerek çeşitli ziyaretlerde bulunup, etkinliklere katıldı.

Heyette, Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, SGK İl Müdürü Ayhan Tuncer, Sağlık İl Müdürü Doç.Dr. Cahit Polat, Milli Eğitim Müdürü Feyzi Gürtürk, Elazığ Ticaret İl Müdürü Bilal Öztürk, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Yavuztürk, İşkur İl Müdürü Abdullah Balcı, SODES’ten sorumlu İl Sosyal Etüt ve proje Müdürü Ramazan Polat, SGK Başmüfettişi Elif Sarıgülayasun, ASRIAD Şube Başkanı Yakup Baş ve AKSAN Genel Başkanı Arif Erol yer aldı.

Elazığlı heyetin ziyaret ettiği Kaymakam Harun Kazez, ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi verdi. İlçenin yanı başında akan Tağar çayı ve üzerinde bulunan tarihi Tağar Köprüsünü gezen heyet, Yelmaniye ve Süleymaniye Camii, Uzun Hasan Türbesi ve Bayram Baba Türbesi başta olmak üzere ilçenin tarihi yapılarını gezdi.

Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesinide ziyaret eden heyet, okulun konferans salonunda öğrencilerle başarıyı arttırma, mesleki kariyer, meslek seçimi konularında söyleşide bulundu.

Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Başkanı Mitat Ulaş, “Elazığ ilimizin kurum müdürleri ve STK başkanlarıyla birlikte Çemişgezek ilçemize, kaymakamlığımıza ve diğer birimlere ziyarette bulunduk. İlçe halkıyla tanıştık ve ilçenin genel durumu ile ilgili bilgi sahibi olduk. Kendisi de Elazığlı olan Kaymakamımız Harun Kazez tanıştık ve ilçeye nasıl hizmet edebiliriz, nasıl hareket edebiliriz diye değerlendirmelerde bulunduk”dedi.

Elazığ İl Sosyal Etüt ve proje Müdürü Ramazan Polat ise, “Çemişgezek ilçesi tarihi ve kültürel değerleriyle ön planda olanda bir ilçemiz. Bizim için mukaddes değeri olan bir ilçemiz. Mukaddes bir belde olarak gördük ilçemizi. Devletimizin Çemişgezek’te yaptığı yatırımlar çok iyi. Takdire şayan işler yapılmış. Çemişgezek ilçemizi gezdik” ifadelerini kullandı.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ