Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,78 / Satış: 7,81
€ EURO → Alış: 9,32 / Satış: 9,36

Çemişgezek’ten Halep’e Yardım

Çemişgezek’ten Halep’e Yardım
  • 11.01.2017
  • 2.561 kez okundu

ana-sayfa-cemisgezek-halep

 

Çemişgezek Kaymakamlığının oluru ve desteğiyle, İlçe Müftülüğü tarafından Halep için yardım kampanyası organize edildi.

“Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Çemişgezekli vatandaşların destekleriyle biriken yardımlar Çemişgezek’ten Halep’e dualarla gönderildi.

İlçede yardımsever vatandaşların katkılarıyla hedeflerinin üzerinde yardım biriktirdiklerini belirten Çemişgezek Müftüsü Halil İbrahim Süslü, yardımların Tunceli’de hareket edecek tırlara aktarılarak Halep’e gönderileceğini belirtti.

Çemişgezekli vatandaşların Kampanyaya gösterdiği ilginin takdire şayan olduğunu söyleyen Çemişgezek Müftüsü Halil İbrahim Süslü, “Türkiye Diyanet Vakfı tarafından Türkiye genelinde başlatılan “Halep’te İnsanlık Ölmesin” kampanyası doğrultusunda Çemişgezek İlçe Müftülüğünce Aralık ayında başlatılan yardım kampanyasına halkımızın gösterdiği ilgi takdire şayandır. Çemişgezek olarak toplanan ayni ve nakdi yardımların tamamı neredeyse 1 tırı dolduracak miktardadır. Halkımızın ve din görevlilerimizin büyük bir fedakarlıkla topladığı bu yardımın Suriye topraklarındaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacak olması bizim için büyük bir mutluluktur. Maddi-manevi yardımlarıyla ve dualarıyla bu yardım kampanyasına destek veren kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür eder, Yüce Rabbimden cümlemize hayırlı, helal ve bereketli kazançlar vermesini niyaz ederim. Rabbim birliğimizi ve dirliğimizi daim eylesin. Birliğimizi ve dirliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Ezanımızı dindirtmesin, bayrağımızı indirtmesin, bu necip millete Allah’tan başkasına boyun eğdirtmesin” dua ve temennileriyle konuşmasını tamamladı.

 

 

Etiketler: / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ