Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Çemişgezek’te Yaralı Yaban Keçisi Tedavi Altına Alındı

Çemişgezek’te Yaralı Yaban Keçisi Tedavi Altına Alındı
  • 30.12.2014
  • 2.231 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK DAĞ KEÇİSİTunceli’nin Çemişgezek ilçesinde yaralı bulunan Yaban Keçisi tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre,  Pertek ilçesi Akdemir köyünde çobanlar kaya arasına sıkışmış yaban keçisi gördü. Yaban keçisini bulunduğu yerden çıkartan köylüler Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürlüğünü arayarak durumu bildirdi.

Tunceli Şube Müdürlüğünün görevlendirmesiyle, Çemişgezek Doğa koruma çalışanları olay yerine giderek aldıkları yaban keçisini otomobilin arka koltuğunda Çemişgezek ilçe merkezine getirdi ve veteriner hekimler tarafından tedavisine başlanıldı.

Sağ ön ayağından sakatlanan ve cerrahi müdahaleden sonra yarası sargıya alınan yaban keçisinin tedavi süreci tamamlandıktan sonra tekrar alındığı bölgede doğaya bırakılacağı belirtildi.

Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürü  Ali Haydar Gürsönmez, Yaralı dağ keçisi için ihbar aldıklarını ve hemen müdahale gerçekleştirdiklerini belirterek, “ Dağ keçileri doğamızın örnek nimetlerindendir. Yaralı dağ keçisinin tedavisini hassas ve sorunsuz bir şekilde devam ettireceğiz. Tedavisi tamamlandıktan sonra tekrar alışık olduğu bölgede doğaya bırakacağız. Vatandaşlarımızın Doğaya ve yaban hayatına karşı daha duyarlı olmasını ümit ediyoruz. Kaçak avlanmayla mücadelede bizlere destek olmalarını bekliyoruz. Yaralı dağ keçisini görenlerin doğaya karşı duyarlılığı çok daha fazla artacak. Doğamızı hep birlikte koruyalım. Yaban hayatına sahip çıkalım.” İfadelerine yer verdi.

 

 

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ