Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,76 / Satış: 13,82
€ EURO → Alış: 15,54 / Satış: 15,60

Çemişgezek’te Tarım Sigortaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çemişgezek’te Tarım Sigortaları Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı
  • 02.03.2015
  • 2.088 kez okundu

çemişgezek tarsim toplantısıÇemişgezek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile TARSİM Malatya Bölge Müdürlüğü iş birliği ile Çemişgezek İlçesi Ulukale Köyünde 27.02.2015 tarihinde tarım sigortaları konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Yapılan toplantıya Tunceli İl Gıda Tarım ve Hayvancılık  il Müdürü Orhan KAYA , TARSİM Bölge Müdürü Bünyamin KADAK, İlçe Müdürü İlhan ÖZEN ,Çemişgezek Ziraat Odası Başkanı İsmet AKSAKALLI ile İlçe ve Tarsim Müdürlüğü personelleri ve çiftçileri katıldı.

Yapılan toplantıda İl Müdürü Orhan KAYA konuşmasında;“Çemişgezek ilçesi Ulukale Köyünün ürün deseninin yoğunluklu olarak Ulukale Dutu olduğunu, bölgede yaklaşık 800-1000 dekar civarında dut alanın bulunduğunu, iki köydeki üreticilerimizin temel geçim kaynağının dut olduğunu vurgulayarak, 2014 yılı içerisinde ilçemiz ve bölgemiz genelinde yaşanan don/dolu afeti nedeni ile bölgede üreticilerimizin mağdur olduğunu belirterek, bu nedenle üreticilerimizin afetlerden doğacak zararlarının azaltmak, gerekli tedbirleri zamanında almak üzere Müdürlüğümüz ve Tarsim Bölge Müdürlüğü işbirligi ile bölgede tarım sigortaları konusunda bu toplantıyı gerçekleştirdik. Yapılan toplantının tüm üreticilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum, katılımından dolayı Tarsim Bölge Müdürü Bünyamin KADAK Beye ve üreticilerimize teşekkür ederim”  dedi.

Tarsim sigortası konusunda Tarsim Bölge Müdürü Bünyamin KADAK tarafından üreticilerimize sunum gerçekleştirildi.Üreticilerimizin tarım sigortaları konusunda soru ve sorunlarına cevap verildi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ