Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Çemişgezek’te “Tarım Alet Ve Makine Parkı Projesi” Hayata Geçti.

Çemişgezek’te “Tarım Alet Ve Makine Parkı Projesi” Hayata Geçti.
  • 22.09.2016
  • 3.171 kez okundu

cemisgezekte-tarim-alet-ve-makine-parki-projesi-hayata-gecti

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde İçişleri Bakanlığı Köye Dönüş ve Rehabilitasyon Projesi (KDRP) kapsamında hazırlanan “Tarım Alet ve Makine Parkı Projesi” hayata geçti.

Tarımsal faaliyetler için ihtiyaç duyulan en son teknoloji ürünü tarım alet ve makineleri parkının açılışına; Çemişgezek Kaymakamı Harun kazez, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Tunceli İl Müdürü Orhan Kaya, Garnizon Komutanı Murat Gül, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Çemişgezek Ziraat Odası Başkanı İsmet Aksakallı, Kurum Amirleri, Siyasi ve Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda üretici katıldı.

Programın açılış konuşmasını Yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Çemişgezek ilçe Müdürü İlhan Özen, ilçede yapılan tarım ve hayvancılık konusunda bilgiler verdi. Tarım Alet ve Makine Parkının gezilmesinin ardından açılış programı tüm katılımcılara çeşitli ikramlarla devam etti.

Çiftçilerin teknolojiden faydalanarak, kiralama yöntemiyle hizmet alacağı Tarım Alet ve Makine Parkında; 1 Adet Taş Toplama Makinesi, 1 Adet Pnömatik Ekim Makinesi, 1 Adet Bahçe El Traktörü, 1 Adet Kanal Açma Pulluğu, 1 Adet Balya Makinesi, 1 Adet Otomatik Rotovatör, 1 Adet Turbo Atomizör,  1 Adet Dipkazan, 1 Adet Katı Gübre Dağıtma Makinesi, 1 Adet Ceviz Soyma Makinesi, 2 Adet Ceviz Silkme Makinesi, 1 Adet Çayır Biçme Makinesi ve 1 Adet Ön Yükleyicinin katılımcılara tanıtımı yapıldı.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Çemişgezek’in bölgede önemli tarım merkezlerinden biri olduğunu belirterek; Projenin, tüm Üreticilere ve Çemişgezek ilçesine hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ