Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Çemişgezek’te Şehit ve Gazilere Saygı konferansına yoğun ilgi

Çemişgezek’te Şehit ve Gazilere Saygı konferansına yoğun ilgi
  • 10.10.2018
  • 1.735 kez okundu

y (22)

 

Çemişgezek’te “Şehit ve Gazilere Saygı” konferansı gerçekleştirildi.

Tunceli Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Çemişgezek ilçesinde “Şehit ve Gazilere Saygı” konferansı ilçenin sinema salonunda yapıldı. Konferansa Kaymakam Harun Kazez, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Ali Kahraman, Jandarma Personel Binbaşı Ayşe Gümüştekin, Jandarma Personel Binbaşı Meriç Gümüştekin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Özgür Çelebi, gaziler, şehit yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Jandarma Personel Binbaşı Ayşe Gümüştekin “Şehit ve Gazilere Saygı” temalı konferansı görsel destekli anlattı. Programda Kore Gazisi Yusuf Tuncel ise anılarını ve duygularını paylaştı.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez ise;” Aziz şehitlerimiz ve gözümüzün nuru gazilerimiz tarihimizin zaferlerle taçlanmış sayısız zaferleriyle Çanakkale’den kurtuluş savaşına, Kore’den Kıbrıs’a, terör örgütleriyle mücadeleden, 15 Temmuz hain darbe girişiminin önlenmesine kadar vatanımızın ve milletimizin huzuru için, bağımsızlığı için kanlarını dökerek bu vatanı bizlere armağan etmişlerdir. Tek millet, tek bayrak, tek vatan ve tek devlet kararlılığıyla kenetlenmiş olan bu millet, geçmişte olduğu gibi bugün de hain terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında terörle mücadelesini azim ve kararlıkla sürdürmektedir. Birlik ve beraberliğimiz bu gün olduğu gibi devam ettiği müddetçe, içeriden ve dışarıdan gelebilecek her türlü hain teşebbüs asla başarıya ulaşamayacaktır” dedi.

Aziz vatanımın selameti için gençlere ve çocuklarımıza büyük görevler düştüğünü söyleyen Kaymakam kazez, “Günümüzde artık teknoloji, bilim ve ilim alanında bir savaş var. Eskiden kılıçla, kalkanla, gürzle, top ve tüfekle savaşılıyordu.  Şimdi yüzlerce kilometre öteden düğmeye basarak, yüzlerce binlerce kilometre ötedeki hedefleri vurabiliyorlar. İşte bu teknolojiyle oluyor. Bizim de her alanda en ileri seviyeye gelmemiz lazım ki Atalarımızın yüzyıl önce verdikleri mücadelenin hakkını verebilelim. Geçmişini bilmeyen, geleceğine aydınlık olarak bakamaz. O yüzden geçmişimizi iyi bileceğiz, bu güne göre yorumlayacağız. Bununda formülü çok çalışmaktır. Vatanını ve milletini çok sevmektir. Üstümüze düşen görevleri en iyi şekilde yapmak zorundayız. Vatanını en iyi seven görevini en iyi yapandır. Geçmişten günümüze kadar vatan ve millet uğruna şehit olan tüm şehitlerimize Allah rahmet eylesin, gazilerimize de sağlık, sıhhat ve selamet versin” şekilde ifadelere yer verdi

 

y (1) y (2) y (3) y (4) y (5) y (6) y (7) y (8) y (9) y (10) y (11) y (12) y (13) y (14) y (15) y (16) y (17) y (18) y (19) y (20) y (21) y (22) y (23) y (24)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ