Reklam
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Çemişgezek’te Renklerin Dansı Başlıyor

Çemişgezek’te Renklerin Dansı Başlıyor
  • 01.11.2016
  • 1.918 kez okundu

aa

SEZAİ AKIN – TUNCELİ / İHA  Sonbahar mevsimiyle birlikte, Rengârenk bir doğanın uyanışında günü aydın oluyor Çemişgezek’in…

Tarihi ve doğal güzellikleriyle insanı büyüleyen, her mevsim kendisine has bir görsellik oluşturan Çemişgezek, sonbahar mevsimiyle birlikte bambaşka bir güzelliğe bürüdü Kendisini… Sonbahar aylarında yüzünü tüm renklerin tonuna boyayan Çemişgezek, parlak gök mavisiyle eşsiz doğanın renk cümbüşüyle bir arada sunduğu görsel şölen,  görenlere hüznü ve huzuru bir arada yaşatıyor.

Uzaklarda olanlar için, “Şimdi Çemişgezek’te olmak vardı…” diyenlerin bahsettiği günler, işte tamda bu günler olsa gerek.

Çemişgezek’te sabahın ilk ışıkları Mırnahi tepesine vururken; akşam saatlerinde de Küçük Kumlukta, yeşilden sarıya çalan ağaçların arasında Tağar’a vurur ışıltısını.

Çemişgezek’in bu doğal güzelliğine zahmetsiz ulaşabilirsiniz. Evinizin kapısına çıkıp, pencereden bakmanız bile yeterli olacaktır.

Hele ki şimdiki sonbaharı yaşarken, “alıcı” ve – Çemişgezek’teki ismiyle- “ dağımı” dalından yemek, doğadaki her rengi bir arada görebilmek gibi bir ayrıcalık yaşatıyor, içinde yaşayan insanlarına.

Yani kısacası, Mevsimlerin her birini yaşayabilen, soğuğundan sıcağına, Yeşilinden Sarısına, Suyundan dağ doruğuna kadar isteyen herkesin kana kana içine bir yudum huzur çekeceği coğrafyanın adıdır, ÇEMİŞGEZEK…

Görmeyen Nerden Bilecek ki…!

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ