Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,37 / Satış: 7,40
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Çemişgezek’te Öğrencilerin Tiyatro Sınavı Vatandaşlardan Tam Not Aldı

Çemişgezek’te Öğrencilerin Tiyatro Sınavı Vatandaşlardan Tam Not Aldı
  • 09.04.2015
  • 2.596 kez okundu

çemişgezek tiyatroTunceli Üniversitesi’ne bağlı Çemişgezek Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinin, vatandaşlara sundukları tiyatro Oyunu büyük beğeni topladı.
Çemişgezek sinema salonundaki etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı. Çocuk Gelişimi Bölümü ikinci sınıf öğrencisi Ayşe Çetinel’in yazdığı “Aşk-ı İntikam” adlı oyunu sınıf arkadaşları büyük başarıyla sergilerken, öğrencilerin sahnede gösterdikleri performans izleyicilerden tam not aldı.
İlk perdesinden son perdesine kadar salondakileri kahkahaya boğan tiyatro oyununu yöneten ve sahnelenmesini sağlayan öğretim görevlisi Aziz İlhan, “Öğrencilerimize kukla eğitimi dersinde birer senaryo yazmalarını istedik. Sonra öğrencilerimizin yazdığı senaryoları değerlendirdik. Beğendiğimiz senaryolardan bir tanesini halkımıza sunalım istedik. Ders dışı bir etkinlik olarak provalarımızı tamamlayıp, halka sunum için gerekli izinlerimizi aldık. Sergilediğimiz oyun izleyicilerden büyük ilgi gördü. Verdikleri büyük emekleri ve başarılı performanslarından dolayı öğrencilerimi tebrik ediyorum” dedi.

Tiyatroda,  Çemişgezek Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencilerinden Gülhan Kurt, Ayşe Çetinel, Nazan Tatlı, Elif Demir, Sümeye Akar, Huriye Çetinkaya, Gülcan Yaşar, Doğukan Sağlam, Amed Baran, Emrah Ay, Figen Alabalık, Asiye Öztürk ve Gülfer Yılmaz rol aldı.

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ