Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,15
€ EURO → Alış: 6,82 / Satış: 6,85

Çemişgezek’te öğrenciler Karnelerini Düzenlenen Törenlerle Aldı

Çemişgezek’te öğrenciler Karnelerini Düzenlenen Törenlerle Aldı
  • 23.01.2015
  • 1.002 kez okundu

çemişgezek karne heyecanıÇemişgezek’te öğrenciler Karnelerini okullarında düzenlenen törenlerle aldı. İlk Karne töreni Anaokulunda düzenlenirken, her karne töreninde öğrencilerin ve velilerin karne heyecanını paylaşan İlçe Kaymakamı Soner Kırlı karne törenlerine rahatsızlığı dolayısıyla katılamadı. Düzenlenen Karne törenine Çemişgezek Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat, Milli Eğitim Şube Müdürü Gökmen Aksakal, Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı’nın eşi Sevil Kırlı, öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Gireceğimiz yarıyıl tatilinin ardından, eğitim camiası olarak ikinci yarıyıla güçlü bir soluklanmayla başlayacaklarını belirten Çemişgezek Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat,  “2014 ve 2015 eğitim ve öğretim sezonunun birinci yarısını geride bıraktık. Sorunsuz ve disiplinli bir eğitim dönemi geçirdiğimizi düşünüyorum. Bu açıdan dönem sonu dolayısıyla okul idarecilerimizle bir araya gelip eğitim adına kendi iç muhasebemizi yaptık. Artılarımızı eksilerimizi birlikte değerlendirdik. İlçe Kaymakamımız Sayın Soner Kırlı başta olmak üzere müdürlüğümüz ve okul idarecilerimiz,  çocuklarımızın eğitimi üzerine bütün düşkünlüklerini ve çabalarını ortaya koydu.  Ben eğitim öğretim adına özverili çalışmalarını yürüten tüm eğitim kurumlarımızın müdürlerine ve öğretmenlerini teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi

Öğrencilere ve velilere de önerilerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Arif Kemal Şamat, “Velilerimiz karnesinde kırık notu olan öğrencilerimizi arkadaşlarıyla kıyaslamadan anlayışla karşılaması gerekir.  Çünkü yoğun eleştirileri endişeye yol açabileceği gibi öğrencilerimizin kendilerine olan öz güvenlerini de sarsabilir. Karne notları iyi de olsa, kötü de olsa sevginizin karneye bağlı olmadığını, sonucu ne olursa olsun çocuğunuza yine seveceğinizi vurgulayın. Başarısızlığın Sorumluluğunu tamamen öğrencide görmek sağılıklı bir yaklaşım değildir. Çocuklarımızın beklentilerimiz ölçüsünde başarılı olmasını beklemek de haksızlık olur. Biz Eğitim camiası olarak kendi iç muhasebemizi nasıl yaptıysak, ailede çocuğunun karnesini eline alıp kendi iç muhasebesi yapıp, ikinci yarıyıla daha farklı başlamalıdır. Daha çok başarı temennilerimizle, Sevgili öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum. tüm öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin, ikinci döneme sağlıklı, morali yüksek ve zinde bir şekilde başlamalarını ümit ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı ise yayımladığı mesajında; Eğitim alanında daha iyi bir seviyeye ulaşılabilmesi için ilçedeki eğitim kurumlarıyla büyük bir gayret içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, “2014-2015 Eğitim-Öğretim yılının ilk döneminin sonuna gelmiş bulunmaktayız.

Eğitim kurumlarımızla birlikte başarı düzeyini en üst seviyelere taşınabilmesi için büyük çaba ve gayret gösterdik. Genç ve dinamik eğitim kadrosu ve okullarımızın fiziki şartları açısından Çemişgezek için şanslı bir ilçe diyebiliriz. Eğitim alanında başarı öncelikli hedefimiz olmuştur. Bu hedefimizi arzu edilen düzeye taşıyabilmek için kararlılığımız sürekli olacaktır.

Bu sezonda ilçede ki eğitime yeni bir okulumuz daha dahil olmuştur. Hemşehri işadamlarımızdan hayırsever Raşit Yüksel beyefendi tarafından yaptırılan Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi’de kendi binasında ilk karnesini verdi. Kendisine bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum.

Yarıyıl tatiline girerken, öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin iyi bir yarıyıl tatili geçirmelerini temenni ediyor, tüm eğitim camiamızı gayretlerinden ve fedakârlıklarından dolayı bir kez daha kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

İlçedeki bütün okullarda düzenlenen törenlerle öğrencilere karneleri dağıtıldı.

 

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ