Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,49 / Satış: 13,54
€ EURO → Alış: 15,23 / Satış: 15,29

Çemişgezek’te Öğrenciler Hadis-İ Şerif Ziyafeti Sundu

Çemişgezek’te Öğrenciler Hadis-İ Şerif Ziyafeti Sundu
  • 14.11.2019
  • 1.014 kez okundu

Çemişgezek’te Ezbere Hadis Okuma Yarışması Düzenlendi (2)

 

 

 

 

Çemişgezek İlçesinde ortaokul ve ve lise öğrencilerinin katılımıyla Hadis-i Şerif yarışması düzenlendi. 40 öğrencinin katıldığı hadis okuma etkinliğinde katılımcılara Hadis-i Şerif ziyafeti sunuldu.

Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında, İlçe Müftülüğü tarafından Milli Eğitim İlçe Müdürlüğü ile koordineli olarak düzenlenen programa Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Metin Levent Yıldız, kamu kurumlarının amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Sinema Salonu’nda yapılan programda Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrası Peygamberimiz ve aile temalı sinevizyon gösterimi de yapıldı.

Yarışma boyunca ezberledikleri Hadis-i Şerif’leri okuyan öğrencilerden lise kategorisinde Kübra Koyun birinci, Berkan Karakoç ikinci, Elif Nisa Kaya ise üçüncü oldu. Ortaokul kategorisinde ise Muhammet Efe Koçoğlu birinci olurken, Melike Alkan ikinci, Zehra Ekici ise üçüncü seçildi.

Yarışmaya öğrencilerin yoğun katılımından dolayı mutluluk duyduklarını belirten İlçe Müftüsü Sami Kencik, öğrenciler arası “Peygamberimiz ve Aile” temalı hadis ezberleme yarışmasının yoğun katılımla gerçekleştirildiğini aktardı.

Etkinlikte öğrencileri tebrik eden Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez” Ancak bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Bu yarışmada kazanan taraf yarışmanın katılanları ve izleyenleridir. Cenab-ı Allah bizlere dünyada iki tane güzel hediye vermiştir. Bunlardan birisi Kur’an-ı Kerim, birisi de son peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizdir. Bu iki büyük hediye bizim hayatımızdaki çizeceğimiz yolu belirlemektedir. Bu ezberlediğiniz hadisleri iyi bir şekilde anlayarak hayatınıza uygularsanız şüphesiz çok iyi bir genç olacaksınız. Vatana, millete, ailenize hayırlı birer birey olacaksınız. Bu hadisleri ezberleyen herkes kazançlı çıkmıştır” dedi.

 

SEZAİ AKIN – İHA

 

 

 

a (1) a (2) a (3) b c hadis (1) hadis (2) hadis (3) hadis (8) hadis (9) hadis (10) hadis (11) hadis (12) hadis (13) hadis (14) hadis (15) hadis (16) hadis (18) hadis (19) hadis (20) hadis (21) hadis (22) hadis (23)

Etiketler: / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ