Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,76 / Satış: 13,82
€ EURO → Alış: 15,54 / Satış: 15,60

Çemişgezek’te Öğrenciler Bilgilerini Yarıştırdı “Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu Birinci Oldu”

Çemişgezek’te Öğrenciler Bilgilerini Yarıştırdı “Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu Birinci Oldu”
  • 24.03.2016
  • 2.410 kez okundu

çemişgezek bilgi yarışması

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde ortaokullar arası bilgi-kültür yarışması düzenlendi

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez ile birlikte yarışmayı; Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fatih Öğe, Hakim Yakup Aslan, Emniyet Amiri Yunus Erdem Öre, Askerlik Şubesi Başkanı Timur Budak, Kamu Kurum amirleri, öğrenci velileri, Öğretmenler ve öğrenci grupları da izledi.

Yarışmaya, 5 ortaokuldan toplam 15 öğrenci katıldı. Belediye Sinema Salonu’nda yapılan bilgi yarışmasında öğrencilere Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilgiler ve Genel Kültür dallarında toplam 15 soru soruldu.

Yedinci sınıf öğrencilerinin kıyasıya mücadelesinde heyecan hiç eksik olmadı. Öğrenciler yarışmada büyük heyecan yaşarken, izleyiciler de yarışan öğrenciler gibi aynı duyguyu yaşadı.

Yarışmada Yatılı Bölge Ortaokulu, Sarıbalta ve İstiklal ortaokulları 120 puan alırken, Payamdüzü ve Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu 130 puanla yarışmayı berabere tamamladı. Yedek soruya doğru cevap veren Raşit Yüksel İmam Hatip Ortaokulu yarışmanın birincisi oldu.

Öğrencilerin bilgi yarışını izleyen Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, yarışmaya katılan bütün öğrencileri tebrik ederek birlikte hatıra fotoğrafı çekildi

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ