Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,64 / Satış: 6,66
€ EURO → Alış: 7,27 / Satış: 7,30

Çemişgezek’te Öğrenciler Afrin Şehitleri İçin Fidan Dikti. Zeytin Dalı Hatıra Ormanı Oluşturdu. (Video Haber)

Çemişgezek’te Öğrenciler Afrin Şehitleri İçin Fidan Dikti.  Zeytin Dalı Hatıra Ormanı Oluşturdu. (Video Haber)
  • 27.03.2018
  • 2.670 kez okundu

TUNCELİ’DE ÖĞRENCİLER AFRİN ŞEHİTLERİ İÇİN FİDAN DİKTİ. ZEYTİN DALI HATIRA ORMANI OLUŞTURDU (1)

Çemişgezek ilçesinde Öğrenciler Afrin Şehitleri için Fidan Dikti.  Zeytin Dalı Hatıra Ormanı Oluşturdu

Munzur Üniversitesine bağlı Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu öğrencileri, Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan 49 kahraman Mehmetçik anısına çam fidanı dikti. “Zeytin Dalı Hatıra Ormanı” oluşturdu

Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri Çok sayıda diktikleri fidanlarla birlikte,  Zeytin Dalı Harekâtı’nda şehit olan 49 Kahraman Askerin fotoğrafları ve Zeytin dalı ve Türk bayraklarıyla süslenmiş isimlerinin bulunduğu çam fidanları toprakla buluşturdu.

İnşa ettikleri zeytin Dalı hatıra ormanının şehitlerin anısına yakışır şekilde oluşturduklarını ifade eden Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Fahrettin Yüksel, “Geçmişten bugüne kadar vatanımız, milletimiz ve devletimiz için toprağa düşmüş şehitlerimizin anısına bir hatıra ormanı yaptık. Burada öğrencilerimizle birlikte güzel bir organizasyon yaptık. Bu organizasyonda emeği geçen Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez başta olmak üzere, tüm arkadaşlarımıza özellikle tüm öğrencilerimize teşekkürlerimi belirtiyorum” dedi.

“ORMANA, ZEYTİN DALI HATIRA ORMANI YAZILI TABELASI ASILDI”

Öğrencilerin hem Afrin şehitlerine vefa, hem de ağaç ve yeşilin yaşatılması için fidan diktikleri alana Zeytin Dalı Hatıra Ormanı ismi verdiklerini ve tabelasını astıklarını belirten Çemişgezek Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. Fahrettin Yüksel, “Hatıra ormanımızın ismini Zeytin Dalı Hatıra Ormanı koyduk ve tabelamızı astık. Bu ismi koyma düşüncesi öğrencilerimizden geldi. Bizde bu ismin anlamı dolayısıyla öğrencilerimizin bu düşüncesini gerçekleştirdik. Ağaçların ekimiyle birlikte bakımı konusunda da çok istekli öğrencilerimiz var. Ağaçlarımızın bakımını yine öğrencilerimiz sürdürecekler. Önümüzdeki yıl içerisinde Çemişgezek ilçemizin nüfusu kadar fidan dikimi gerçekleştirmeyi planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

Zeytin Dalı’nın bir barış harekâtı olduğunu söyleyen Öğretim Görevlisi Furkan Karahüseyinoğlu ise, “Biliyorsunuz Zeytin Dalı barışın simgesidir. Dünyada barışın simgesi olarak adlandırılmıştır. Biz dünyada nizamı sağlamak için tekrardan harekâta geçen Türk ordusunun şehit olan neferleri için ağaç dikmenin gayreti içerisinde olduk” şeklinde konuştu.

Bu organizasyonu uzun zamandır planladıklarını söyleyen Öğrenci Sahra Yerlioğlu, “Afrin harekâtındaki canlarını vatan için feda eden 49 kahraman şehidimizin hatırası için fidan dikme çalışmamıza destek veren Müdürümüz Fahrettin Yüksel hocamız, Gönül Şener ve Muhammed Demir hocalarımız başta olmak üzere tüm hocalarımız ve arkadaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Diktiğimiz bütün fidanlar şehitlerimize armağanımız olsun.  Vatan bölünmez” ifadelerini kullandı.

Bu etkinliğin yurt genelinde yaygınlaşmasını istediğini belirten Esra Gündüz isimli Öğrenci ise konuşmasında, bu gün Afrin şehitleri için fidan diktiklerini söyleyerek, bu etkinliğin tüm Türkiye genelinde yaygınlaşması dileklerini belirtirken, Öğrencilerden Ozan Çinbaş ise yaptıkları faaliyetin duygu verici olduğunu söyledi.

Aziz şehitlerin ruhlarına Fatiha okunmasının ardından, Öğrenci ve Öğretim görevlileri “Zeytin Dalı Hatıra Ormanı” tabelası önünde fotoğraf çektirdi.

HABERE AİT VİDEO

 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR

zeytin (1) zeytin (2) zeytin (3) zeytin (4) zeytin (5) zeytin (6) zeytin (7) zeytin (8) zeytin (9) zeytin (10) zeytin (11) zeytin (12) zeytin (13) zeytin (14) zeytin (15) zeytin (16) zeytin (17) zeytin (18) zeytin (19) zeytin (20) zeytin (21) zeytin (22) zeytin (23) zeytin (24) zeytin (25) zeytin (26) zeytin (27) zeytin (28) zeytin (29) zeytin (30) zeytin (31) zeytin (32) zeytin (33) zeytin (34) zeytin (35) zeytin (36) zeytin (37) zeytin (38) zeytin (39) zeytin (40) zeytin (41) zeytin (42) zeytin (43) zeytin (44) zeytin (45) zeytin (46) zeytin (47) zeytin (48) zeytin (49) zeytin (50) zeytin (51) zeytin (52) zeytin (53) zeytin (54) zeytin (55) zeytin (56) zeytin (57) zeytin (58) zeytin (59) zeytin (60) zeytin (61) zeytin (62) zeytin (63) zeytin (64) zeytin (65) zeytin (66) zeytin (67) zeytin (68) zeytin (69) zeytin (70) zeytin (71) zeytin (72) zeytin (73) zeytin (74) zeytin (75) zeytin (76) zeytin (77) zeytin (78) zeytin (79)

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ