Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,63 / Satış: 5,65
€ EURO → Alış: 6,33 / Satış: 6,36

Çemişgezek’te “Kut’ül Amare Zaferi” Programı Düzenlendi

Çemişgezek’te  “Kut’ül  Amare Zaferi” Programı Düzenlendi
  • 06.05.2016
  • 1.273 kez okundu

kut ül amare çemişgezek

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Kut’ül Amare Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle yoğun katılımlı program düzenlendi.

Çemişgezek Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin organizesiyle, Belediye sinema salonunda gerçekleştirilen programa; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Garnizon Komutanı İbrahim Uğur Savaşeri, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Kamu kurum ve kuruluşlarının amirleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı ve Kur’an Tilavetinin ardından, programın açılış ve günün anlamıyla ilgili konuşma Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Cengiz Yıldırım tarafından yapıldı.

Kut’ül Amare Zaferi konulu şiir ve sinevizyonun ardından, Fırat Ünivesitesiİlhiyat Fakültesi Öğretim görevlileri, Prof.Dr. İsmail Erdoğan, Prof.Dr. Adem Tutar ve Yrd.Doç.Dr. Abdurrahman Daş verdikleri konferansta Kut’ül Amare Zaferi ile ilgili bilgiler verdiler.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, program sonunda yaptığı konuşmasında; “Kut’ül Amare zaferinin 100, yılını kutlarken bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyoruz, Asil kanlarıyla vatan toprağını bizlere helal kılan şehit ecdadımıza şükranlarımı sunarım.” Dedi. Teknoloji ve bilim alanında gelişmenin önemine vurgu yapan Çemişgezek Kaymakamı Kazez, “Kut’ül Amare olsun, Çanakkale Zaferi olsun, bu savaşlar bundan yüzyıl önce olmuş. Fakat şimdi fiilen bir savaş yok. Günümüzde artık teknoloji, bilim ve ilim alanında bir savaş var. Eskiden kılıçla, kalkanla, gürzle, top ve tüfekle savaşılıyordu.  Şimdi yüzlerce kilometre öteden düğmeye basarak, yüzlerce binlerce kilometre ötedeki hedefleri vurabiliyorlar. İşte bu teknolojiyle oluyor. Bizim de her alanda en ileri seviyeye gelmemiz lazım ki Atalarımızın yüzyıl önce verdikleri mücadelenin hakkını verebilelim. Geçmişini bilmeyen, geleceğine aydınlık olarak bakamaz. O yüzden geçmişimizi iyi bileceğiz, bu güne göre yorumlayacağız. Bununda formülü çok çalışmaktır.” İfadelerine yer verdi

IMG_6083 IMG_6091 IMG_6106 IMG_6112 IMG_6129 IMG_6154 IMG_6159 IMG_6161 IMG_6162 IMG_6171 IMG_6195 IMG_6228 IMG_6233 z (3) z (4)

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ