Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

Çemişgezek’te Hasta Yaban Keçisi Tedavi Altına Alındı

Çemişgezek’te Hasta Yaban Keçisi Tedavi Altına Alındı
  • 14.05.2015
  • 1.628 kez okundu

ANA çemişgezek'te hasta yaban keçisi ilçeye indi (2)

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde kırsaldan karayoluna inen hasta yaban keçisi tedavi altına alındı.

Edinilen bilgiye göre, traktörüyle Paşacık köyüne gitmekte olan Hıdır Karadağ isimli vatandaş, ilçe merkezine yakın bölgede asfalt kenarında bitkin bir yaban keçisi gördü. Traktöründen inerek yaban keçisinin yanına giden Hıdır Karadağ, yaban keçisinin hasta olduğunu görünce Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü personelini arayıp yardım istedi. Kısa süre içerisinde hasta yaban keçisine ulaşan görevliler, otomobilin arka koltuğuna koydukları yaban keçisini ilçe merkezine getirerek vakit kaybetmeden tedavisini başlattı.

Hasta yaban keçisini kendi evinin bahçesine getiren Doğa Koruma görevlisi Cebrail İşcan, “Vatandaşlarımız yol kenarında rahatsız olan yaban keçisini görmüşler. Bizi aradılar. Bizler de aracımızla yaban keçisini alıp ilçe merkezine getirdik. Rahatsız olduğu için tedavisini yapacağız. Tedavisi bittikten sonra bulunduğu bölgeye tekrar bırakacağız. Çemişgezekli vatandaşlara doğa hayvanlarını korudukları için çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Hasta yaban keçisinin ilk müdahalesini yapan uzman veteriner hekim Cem Avcı, “Elimize gelen hayvanımızın akciğer enfeksiyonu kaynaklı sıkıntısı olduğu ortaya çıktı. Ona göre gerekli antibiyotik tedavisi uygulandı. Bir iki gün üst üste tedavi uygulanıp tekrar doğa şartlarına salınacaktır” diye konuştu.

Yaban keçisini bulan Hıdır Karadağ ise, traktörle köyü giderken dağ keçisini gördüğünü söyledi. Karadağ, “Hemen doğa koruma görevlilerine haber verdim. Doğa koruma personelleri gelinceye kadar keçinin başından ayrılmadım. Görevli personeller gelince keçiyi teslim edip yoluma devam ettim” şeklinde konuştu.

Etiketler: /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ