Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Çemişgezek’te düzenlenen ezbere Hadis Okuma Yarışması’na yoğun katılım

Çemişgezek’te düzenlenen ezbere Hadis Okuma Yarışması’na yoğun katılım
  • 18.11.2018
  • 1.542 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK’TE HADİS OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ (5)

Çemişgezek ilçesinde ezbere Hadis Okuma Yarışması düzenlendi.

Çemişgezek Müftülüğü, Milli Eğitim Müdürlüğüyle koordineli olarak Mevlid-i Nebi haftası etkinlikleri kapsamında, ilçe genelindeki ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik ezbere Hadis Okuma Yarışması düzenlendi. Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi çok amaçlı salonunda yapılan yarışmaya İlçe  Kaymakamı Harun Kazez, Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, İlçe Müftüsü Sami Kencik,okul idarecileri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

ÇEMİŞGEZEK’TE HADİS OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ (1)

İlçe Müftüsü Sami Kencik, öğretmenler Zeynep Gül, Beytül Fırat ve İmam Hatip Ali Ekber Koçoğlu’nun jüriyi oluşturduğu yarışmada 51 öğrenci yer aldı.2 ayrı kategoride gerçekleştirilen yarışmada, İstiklal Ortaokulu öğrencisi Sude Naz Delibalta birinci, Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencisi Ali Çulcu ikinci, Sarıbalta Ortaokulu öğrencisi Nisa Nur Bal ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde ise Raşit Yüksel Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden Merve Ekici birinci, Rüştü Çelik ikinci, Tuba Bal ise üçüncü oldu. 

ÇEMİŞGEZEK’TE HADİS OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ (2)

Bugün çok güzel bir etkinlik gerçekleştirildiğini belirten Kaymakam Harun Kazez” Ancak bu yarışmanın kaybedeni yoktur. Bu yarışmada kazanan taraf yarışmanın katılanları ve izleyenleridir. Cenab-ı Allah bizlere dünyada iki tane güzel hediye vermiştir. Bunlardan birisi Kur’an-ı Kerim, birisi de son peygamber Hz. Muhammed (S.A.V) efendimizdir. Bu iki büyük hediye bizim hayatımızdaki çizeceğimiz yolu belirlemektedir. Bu ezberlediğiniz hadisleri iyi bir şekilde anlayarak hayatınıza uygularsanız şüphesiz çok iyi bir genç olacaksınız. Vatana, millete, ailenize hayırlı birer birey olacaksınız. Bu hadisleri ezberleyen herkes kazançlı çıkmıştır”dedi.

ÇEMİŞGEZEK’TE HADİS OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ (3)

Öğrenciler arası hadis yarışmasını gerçekleştirdiklerini aktaran İlçe Müftüsü Sami Kencik ise bütün öğrencilerin Hadis-i şerifleri öğrenip anlatma gayretlerinin kendilerini çok mutlu ettiğini kaydetti.

(İHA)

 

ÇEMİŞGEZEK’TE HADİS OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ (4) ÇEMİŞGEZEK’TE HADİS OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ (5) IMG_2754 IMG_2763 IMG_2811 IMG_2815 IMG_2820 IMG_2824 IMG_2829 IMG_2841 IMG_2843 IMG_2847 IMG_2852 IMG_2853 IMG_2854 IMG_2856 IMG_2858 IMG_2859 IMG_2865 IMG_2880

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ