Reklam
$ DOLAR → Alış: 9,58 / Satış: 9,62
€ EURO → Alış: 11,15 / Satış: 11,19

Çemişgezek’te Aşure Günü Ve Hz. Hüseyin’i Anma Etkinlikleri Düzenlendi

Çemişgezek’te Aşure Günü Ve Hz. Hüseyin’i Anma Etkinlikleri Düzenlendi
  • 27.09.2018
  • 2.086 kez okundu

a (1)

 

 

Çemişgezek  Kırklar Cemevi’nde Aşure Günü ve Hz. Hüseyin’i Anma Etkinlikleri düzenlendi.
Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği tarafından bu yıl 21’ncisi düzenlenen Aşure Günü ve Hz. Hüseyin’i Anma etkinlikleri çok sayıda katılımla gerçekleştirildi.
Çemişgezek Kırklar Cemevi’nde düzenlenen etkinliğe Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Çemişgezek Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, İlçe Müftü Vekili Ali Ekber Koçoğlu,  Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Amirleri, Çevre il ve ilçelerden Cemevi dedeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ile başlayan etkinliklerin açılış konuşmasını Çemişgezek Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız yaparken, Elazığ Cemevi Dedesi Cafer Yeşil tarafından birlik ve beraberlik duası yapıldı
Programda; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, İlçe Müftü Vekili Ali Ekber Koçoğlu, Elazığ Cemevi Dedesi Cafer Yeşil günün anlamına özel konuşmalar yaptılar.
Birlik ve beraberlik mesajlarının verildiği etkinlikte tüm katılımcılara aşure ve lokma ikramı yapıldı.

 

a (1) a (2) b (1) b (2) bb c (1) c (2) c (3) c (4) d e (1) e (2) e (3) e (4) e (5) e (6) e (7) e (8) e (9) e (10) e (11)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ