Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Çemişgezek’te Arı Yetiştiriciliği Kursu Yoğun İlgi Gördü

Çemişgezek’te Arı Yetiştiriciliği Kursu Yoğun İlgi Gördü
  • 10.02.2017
  • 1.769 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK KAYMAKAMLIĞI ARICILIK

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde yoğun katılımlı Arı Yetiştiriciliği Kursu açıldı. Çemişgezek Kaymakamlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi işbirliğiyle açılan kursa vatandaşlar yoğun katılım gösterdi.
Çemişgezek Halk Eğitim Merkezi bünyesinde düzenlenen Arıcılık Kursundа; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde görevli zooteknist Oğuzhan Aslan tarafından, 52 kursiyere 80 Saat eğitim verildi. Düzenlenen Arıcılık kursu kapsamında Kursiyerlere, ana arı, ana arı yetiştiriciliği, kovan bakım ve beslemesi, ballı bitkiler ve atiterapi Konuları anlatıldı.

Çemişgezek ilçesinin arıcılık potansiyeli hakkında bilgiler veren Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, “Arıcılık, bir takım teknik ve biyolojik bilgileri gerektirmekle beraber coğrafi ortamla da doğrudan bağlantılıdır. İlçemiz, coğrafi ve bitki florası yönüyle önemli bir potansiyele sahiptir. Bu sebeple kurumlarımız vasıtasıyla üreticilerimize zaman zaman eğitici kurslar veriliyor. Verilen eğitimlerdeki amaç bilinçli üreticilerle ilçedeki arıcılık potansiyelini arttırmaktır. Çemişgezek ilçemizde yılda yaklaşık 50 ton bal üretilmektedir. Arıcılık Kayıt Sistemine (AKS) kayıtlı yaklaşık 70 üreticimiz bulunmakla beraber, ilçemizde yaklaşık 5500 adet arılı kovan bulunmaktadır.” Dedi.

Kursun sоnundа yapılan yapılan sınavla bаşаrılı оlаn kursiyеrlеrе “Arı Yеtiştiriciliği” sеrtifikаsı vеrilеcеği belirtildi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ