Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,88 / Satış: 5,90
€ EURO → Alış: 6,63 / Satış: 6,65

Çemişgezek’te 57’nci Alay İçin Saygı Yürüyüşü Düzenlendi

Çemişgezek’te 57’nci Alay İçin Saygı Yürüyüşü Düzenlendi
  • 27.04.2016
  • 1.184 kez okundu

ÇEMİŞGEZEK’TE 57’NCİ ALAY İÇİN SAYGI YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLENDİi (1)Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Çanakkale kara savaşlarının yıl dönümü etkinlikleri kapsamında “57’nci Alaya Saygı Yürüyüşü” düzenlendi.

İlçe Gençlik Merkezi Müdürlüğü koordinesinde düzenlenen yürüyüş Cumhuriyet Meydanından başlayarak, Gençlik Merkezi hizmet binası bahçesine kadar sürdü.

Düzenlenen yürüyüşe Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Emniyet Amiri Yunus Erdem Öre, Gençlik ve Spor İl Müdürü Şefik Kara, Vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Bayraklarla süslenmiş yürüyüş güzergâhı boyunca vatandaşlar ve öğrenciler tarafından Türk Bayrakları açılarak teröre lanet sloganları atıldı.

Çemişgezek Gençlik Merkezi Müdürlüğü bahçesinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua programının ardından, bir öğrenci tarafından “Çanakkale Destanı” isimli şiir okundu.

Programda konuşan Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, düzenlenen çeşitli etkinliklerle gençlerde Çanakkale ruhunu yaşatmayı amaçladıklarını söyledi. Bundan tam bir asır önce nice canların vatan için feda edildiğini anlatan Kazez, “Tarihte kutsal vatanımız için imkânsızlıklar içinde nice kanlar döküldü, nice canlar verildi. Yurdumuzun batısından doğusuna, kuzeyinden güneyine her vatan sathında cansiperane bir şekilde vatan uğruna can veren bütün şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnetle yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Bu anlamlı etkinliğe katılan herkese de teşekkürlerimi sunuyorum. Çemişgezek’te bu tabloyu görmek beni gerçekten çok mutlu etti.  Allah sizlerden razı olsun. Şehitlerimize tekrardan rahmet diliyorum.” İfadelerini kullandı.  Vatandaşlar  “Şehidim Hakkını Helal Et Bize” sloganı atınca, Çemişgezek Kaymakamı Kazez, “İnşaallah Şehitlerimiz bizlere haklarını helal etmişlerdir. Helal’a layık olmak için bizler de Şehitlerimizin arkasında, vatanımızın milletimizin arkasında durmamız lazım. Bununda bilincinde olalım. Bu attığımız sloganlar gibi dik bir şekilde vatanımızın milletimizin arkasında duralım.” Dedi.

Çemişgezek Gençlik Merkezi Müdürü Yasin Ayna ise düzenledikleri yürüyüş programına gösterilen ilgiden dolayı memnuniyetini dile getirerek, tüm katılımcılara teşekkür etti.

Program sonunda tüm katılımcılara kırık buğday çorbası ikramı yapıldı.

çemişgezek şehitler yürüyüşü (1) çemişgezek şehitler yürüyüşü (2) çemişgezek şehitler yürüyüşü (3) çemişgezek şehitler yürüyüşü (4) çemişgezek şehitler yürüyüşü (5) çemişgezek şehitler yürüyüşü (6) çemişgezek şehitler yürüyüşü (7) çemişgezek şehitler yürüyüşü (8) çemişgezek şehitler yürüyüşü (9) çemişgezek şehitler yürüyüşü (10) çemişgezek şehitler yürüyüşü (11) çemişgezek şehitler yürüyüşü (12) çemişgezek şehitler yürüyüşü (13) çemişgezek şehitler yürüyüşü (14) çemişgezek şehitler yürüyüşü (15) çemişgezek şehitler yürüyüşü (16) çemişgezek şehitler yürüyüşü (17) çemişgezek şehitler yürüyüşü (18) çemişgezek şehitler yürüyüşü (19) çemişgezek şehitler yürüyüşü (20) çemişgezek şehitler yürüyüşü (21) çemişgezek şehitler yürüyüşü (22) çemişgezek şehitler yürüyüşü (23) çemişgezek şehitler yürüyüşü (24) çemişgezek şehitler yürüyüşü (25)

Etiketler: / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ