Reklam
$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Çemişgezek’te 300 Öğrenci Sodes Pikniğinde Buluştu

Çemişgezek’te 300 Öğrenci Sodes Pikniğinde Buluştu
  • 16.05.2018
  • 2.107 kez okundu

SODES ÖĞRENCİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU (1)

 

Çemişgezek ilçesinde ilk ve orta dereceli okulların öğrencileri piknikte buluştu.

Tunceli Valiliği koordinasyonunda, Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Çemişgezek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Uygarlığın İmzası Sanat” isimli SODES Projesi kapsamında ilçe genelindeki okullarda eğitim gören 300 öğrenci için piknik programı düzenlendi.

“Uygarlığın İmzası Sanat” isimli SODES Projesi kapsamında düzenlenen piknik programına öğrencilerle birlikte; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, Cumhuriyet Başsavcısı Yakup Düzenli, Kamu Kurumlarının Amirleri ve öğretmenler katıldı.

Yatılı Bölge Ortaokulu Bahçesinde düzenlenen etkinlikte bütün öğrencilere yemek ikramı yapılırken, öğrenciler, 3 Haziran’da girecekleri liseye giriş sınavları öncesinde gönüllerince eğlendikleri piknikte stres attı.

Etkinlik hakkında bilgi veren Çemişgezek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje Koordinatörü Vural Berker, “Bugün yürüttüğümüz proje çerçevesinde yaklaşık 300 öğrencimizle piknik organizasyonu yaptık. Öğrencilerimiz, proje kapsamında katılmış oldukları bağlama, gitar, keman, vurmalı çalgılar, halk oyunları, ebru ve resim kurslarında edindikleri becerilerden sonra böyle bir etkinlikle hem stres attılar, hem de 3 Haziran’da yapılacak sınavlar için motivasyonlarını artırmış oldular. “Uygarlığın İmzası Sanat” projesi sayesinde öğrencilerimizin hem başarı çıtasını yükseltip, hem de bu sosyal faaliyetlerle sosyal yönlerini daha da geliştirdiklerini düşünüyorum” dedi.

Etkinliğe katılan öğrenciler ise güzel bir gün geçirdiklerini belirterek,  “Proje kapsamında düzenlenen kurslar bizler için çok faydalı oldu. Bu gün de güzel bir piknik yaptık. Güzel bir gün geçirdik. Bütün arkadaşlarımızla bir arada piknik ortamında olmak çok güzel” şeklinde ifadelere yer verdiler

 

 

SODES ÖĞRENCİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU (1) SODES ÖĞRENCİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU (2) SODES ÖĞRENCİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU (3) SODES ÖĞRENCİLERİ PİKNİKTE BULUŞTURDU (4)

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ