Reklam
$ DOLAR → Alış: 6,76 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,42 / Satış: 7,45

Çemişgezek’te 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri

Çemişgezek’te 24 Kasım Öğretmenler Günü Etkinlikleri
  • 24.11.2019
  • 847 kez okundu

aa (3)

 

 

 

24 Kasım Öğretmenler Günü Çemişgezek’te düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Çemişgezek’te 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen programda ilk olarak, hükümet konağı önündeki Atatürk Anıtı’na İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir’in çelenk sunması ile başladı. Saat 10.00’da başlayan program, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

Çemişgezek ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir yaptığı açıklamada,  “Ülkemizin geleceğine yön veren bütün fedakar öğretmen arkadaşlarımızın 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Ben bu meslek mensupları ile aynı davanın yolcusu olmaktan onur duyuyorum. Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü gerektiren, öğreten ve öğrenen arasında güven ve sevgi ilişkisine dayanan bir meslektir. Bu nedenle öğretmenlik, kutsal ve en onurlu mesleklerden birisidir. Kıymetli Meslektaşlarımızla, en değerli varlığımız olan çocuklarımızı büyük bir güven duygusuyla ve Başöğretmen Atatürk’ün izinde, fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bir şekilde yetiştirmek için daha fazla gayret göstermemiz gerekmektedir.  Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir.   Bu duygularla, en zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, teşkilatımız adına en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.” Dedi.

Etkinlikler kapsamında ayrıca, Çemişgezek Lisesinde görevliyken 3 Nisan 1979 tarihinde şehit edilen Öğretmen Yaşar Uytun, kabri başında ziyaret edilerek dualarla anıldı.

Çemişgezek ilçesinde kutlama etkinlikleri, Yatılı Bölge Ortaokulunda devam edeceği aktarıldı.

 

aa (1) aa (2) aa (3) aaa DSC_0043 DSC_0053 DSC_0054 DSC_0061 DSC_0062 DSC_0063 DSC_0065

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ