Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Çemişgezek’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri

Çemişgezek’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri
  • 17.07.2018
  • 2.526 kez okundu

c (45)Çemişgezek’te ilçe Kaymakamlığı tarafından 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü  dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

ŞEHİT KABİRLERİ ZİYARET EDİLDİ

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından hazırlanan program kapsamında Kaymakam Harun Kazez, Vatan savunmasında şehit düşen Güvenlik Korucularının ve şehit öğretmen Yaşar Uytun’un kabirlerini ziyaret etti. Kabir ziyaretlerine İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, Emniyet Amiri Halil Serhan Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, İlçe Müftü Vekili Ali Ekber Koçoğlu, Yazı İşleri Müdürü Sebahattin Özçelik,  ve Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Enes Somyürek Katıldı. Kabir ziyaretlerinde Yasin-i Şerifler okundu ve dualar edildi.

SÜLEYMANİYE CAMİİNDE DUA PROGRAMI

Çemişgezek’te 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri çerçevesinde, tarihi Süleymaniye Camiinde Şehit düşen vatan kahramanlarının aziz ruhları için düzenlenen programda Hatim indirildi. Salâvatlar getirildi.

15 TEMMUZ GECESİ CUMHURİYET MEYDANI ETKİNLİĞİ

Hain darbe girişiminin yıldönümü olan 15 Temmuz gecesi Cumhuriyet Meydanında Çemişgezek Kaymakamlığı tarafından etkinlik düzenledi.
Etkinlikler saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlarken, program; Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Dua, 15 Temmuz belgeseli gösterimi, Canlı olarak Cumhurbaşkanımızın halka hitabı, salaların okutulmasıyla birlikte demokrasi nöbeti başlatıldı. Gece de vatandaşlara çorba ikramı yapılırken,  çalınan marşların eşliğinde vatandaşların coşkusu meydandan eksik olmadı.
Düzenlenen programlarda konuşan Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, “Bu gün bu ülkede rahat bir şekilde yaşıyorsak, aziz Şehitlerimizin yüzü suyu hürmetinedir. Tabi bu vesile ile 15 Temmuz Şehitlerimizi, Türkiye’nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine, 780.000 kilometrekare vatan toprağının her bir zerresinde kanı, canı, emeği olan, vatanımızın bölünmezliği, Devletimizin bekası için canını feda etmiş bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum. Allah hepsinden razı olsun. Onlar bizim varlık sebebimiz. Allah bizim gönlümüzden vatan sevgisini almasın. Vatan sevgimizi arttırsın İnşallah. Çünkü bizlerde vatan sevgisi oldukça 15 Temmuzlar olmayacaktır. Bizde vatan sevgisi olduğu müddetçe kimse bu aziz vatana kirli elini uzatamayacaktır. Allah dualarımızı kabul etsin. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.” Dedi.

Cumhuriyet meydanında düzenlenen etkinliğe; Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, Belediye Başkanı Ahmet Şadan Ersoy, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, Emniyet Amiri Halil Serhan Çakır, İlçe Müftüsü Halil İbrahim Süslü, Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Enes Somyürek, MHP İlçe Başkanı Nedim Güler, CHP İlçe Başkanı Cafer İnce, Hacı Bektaş-ı Veli Kültürünü Yayma, Tanıtma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Hadi Yıldız , Kamu Kurum ve kuruluşlarının amirleri, STK Temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HABERE AİT VİDEO

 

 

a (1) a (2) a (4) b (1) c (1) c (2) c (4) c (5) c (6) c (7) c (9) c (10) c (12) c (13) c (14) c (15) c (16) c (17) c (18) c (19) c (20) c (21) c (22) c (23) c (24) c (25) c (26) c (28) c (29) c (30) c (31) c (32) c (33) c (35) c (36) c (38) c (40) c (41) c (42) c (43) c (44) c (45) c (46) c (47) c (49) c (50) c (51) c (52) c (53) c (54) c (55)

Etiketler: / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ