Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,34 / Satış: 5,36
€ EURO → Alış: 6,09 / Satış: 6,11

Çemişgezekli Öğrenciler SODES Projesi Kapsamında Elazığ’ı Gezdi

Çemişgezekli Öğrenciler SODES Projesi Kapsamında Elazığ’ı Gezdi
  • 03.05.2018
  • 1.424 kez okundu

ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (7)

 

Çemişgezek ilçesi genelindeki okullarda eğitim gören 120 öğrenci SODES Projesi kapsamında Elazığ ilini gezdi.

Tunceli Valiliği koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı tarafından finanse edilen ve Çemişgezek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Uygarlığın İmzası Sanat” isimli SODES Projesi kapsamında ilçe genelindeki okullarda eğitim gören 120 öğrenciye Elazığ ili gezdirildi.

Elazığ iline gelen öğrenciler gezi kapsamında;  Saray sinemasında gösterime giren  “Bizim Köyün Şarkısı” adlı filmi izledi.  Bir alışveriş merkezini de gezen öğrenciler,  burada kendilerine ikram edilen yemekle birlikte çocuk oyun alanlarında eğlenmelerinin ardından gezileri sona erdi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Çemişgezek ilçe Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje Koordinatörü Vural Berker, “Bu gün yürüttüğümüz proje çerçevesinde, ilçemizde açılan kültür sanat kurslarına katılan öğrencilerimize Elazığ gezisi düzenledik. Bu gezi çerçevesinde öğrencilerimizi sinemaya götürdük. Öğrencilerin büyük bir çoğunluğu ilk defa sinemayla buluştu. Sinemanın ardın öğrencilerimiz yemek yediler, AVM’nin çocuk oyun alanlarında oyun oynadılar. Çok farklı bir gün geçirdiler. Proje kapsamında katılmış oldukları bağlama, gitar, keman, ebru ve resim kurslarında edindikleri becerilerden sonra bu tarz bir etkinlikle faaliyetlerimizi tamamlamış olduk” dedi.

Geziye katılan öğrenciler ise güzel bir gün geçirdiklerini belirterek,  “Proje kapsamında düzenlenen kurslar bizler için çok faydalı oldu. Bu gün de Elazığ’a gelerek sinemaya gittik. Oyun alanlarında oyunlar oynadık. Güzel bir gün geçirdik. Bu tür organizasyonların devam etmesini istiyoruz” şeklinde ifadelere yer verdiler.

Düzenlenen gezi programında; Çemişgezek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir ve Proje Koordinatörü Vural Berker ile birlikte her okuldan bir öğretmende öğrencileri yalnız bırakmayarak onlara gezi boyunca refakat etti.

HABERİN VİDEOSU

 

ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (1) ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (2) ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (3) ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (4) ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (5) ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (6) ÇEMİŞGEZEKLİ ÖĞRENCİLER SODES PROJESİ KAPSAMINDA ELAZIĞ’I GEZDİ (7)

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ