Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,82 / Satış: 8,85
€ EURO → Alış: 10,35 / Satış: 10,39

Çemişgezekli Muhtarın çalışması, Türkiye’ de bir ” İlk ” olacak !

Çemişgezekli Muhtarın çalışması, Türkiye’ de bir ” İlk ” olacak !
  • 18.11.2015
  • 1.592 kez okundu

çemişgezek soner eker

Aslen Çemişgezekli olan Kartal Uğur Mumcu mahallesi muhtarı Soner Eker, Motif medya hizmetleri ( Websentez ) ile yaptığı anlaşma sonucu bir ilke imza attı.

 

ugurmumcumuhtarligi.com web sitesini hayata geçiren muhtar Soner Eker, mahalle halkına ve esnafına verdiği faydalı hizmetler zincirine, bir halka daha ekledi. Gelişen dünyamız, teknolojinin tüm nimetlerinden faydalanıyor. İnternetin yaşamımıza kattığı değerlerin farkına varan Uğur Mumcu mahallesi muhtarı Soner Eker, Motif medya hizmetlerine hazırlattığı muhtarlık sitesi ile internet teknolojisinin sağladığı avantajları mahallesinin hizmetine sundu.

Türkiye de bir ilk olarak pilot mahalle seçilen Uğur Mumcu mahallesinde, tüm esnaf ziyaret edilerek web sitesinde yer almaları sağlanacak. Bu çalışma, Motif medya hizmetlerinin profesyonel kodrosu tarafından yürütülüyor.

Site’ de neler var ?

Mahalle halkı ve esnafın aktif olarak kullanıp, bilgi alabileceği  altyapıya sahip bir web sitesi hayata geçiyor. Site’de,  e-devlet hizmetlerinin yanı sıra,  muhtarlığın tüm haber ve duyuruları yeralmakta olup, muhtarlığın verdiği bir çok hizmet hakkında detaylı bilgiler sunuyor.

Öncelikle mahalle sakini ile,  muhtarlık arasında aktif bir köprü olması planlanan web sitesi, vatandaşımızın muhtarlık başta olmak üzere, tüm devlet ilişkilerini takip edebileceği,  sorgulama yapabileceği,  bilgi alışverişinde bulunabileceği bir alt yapı ile hayata geçmektedir. Vatandaşın mahallesinden başlayarak, dalga dalga genişleme sureti ile ihtiyaç duyabileceği tüm resmi, sosyal, idari ve siyasi bilgilere buradan ulaşması  ve bilgilenmesi, aynı zamanda gerekli gördüğü her konuda iletişim kurup sorgulama yapabilmesi amaçlanmaktadır. Her an güncel haber akışı ile vatandaşımızın ilk elden bilgilendirilmesi, her türlü ilan ve duyuruların çok hızlı bir şekilde halka ulaştırılması içinde gerekli teknik destek ve alt yapı sitede mevcuttur. Muhtarlığın mesai saatleri içerisinde,  siteden her an aktif olan bir mesaj kutusu vasıtası ile iletişim kurulabilmekte ve bilgi alınabilmektedir. Facebook sayfas ile iletişim halinde olan web sitemiz içerisinde yayınlanan her türlü haber ve duyurular anında facebooktan abone olan mahalle sakinlerine ulaşmakta ve hiç bir maddi külfete ve zaman kaybına uğramadan halkımız bilgilendirilebilmektedir.  Bunun için yapılması gereken tek şey sadecemuhtarlık facebook sayfamızın beğenilmesidir.

Teknolojinin nimetlerini, mahalle sakinlerine kadar indirgeyip hizmete sunmak düşüncesi ile hazırlanan bu proje inşallah halkımızın da desteği ile başarıya ulaşacaktır. Muhtarlığımızın, belediyemizin, Kaymakamlığımızın ve özel organize edilmiş her türlü programdan sitemiz vasıtası ile haberdar olmanız artık, son derece kolaylaşmıştır. İletişim sayfamızda bulunan,” İletişim Kutusu” na sizin ya da, derdini anlatmaktan mahcup olan, tanıdık veya yakınlarınızın her türlü ihtiyaçlarını, yardım taleplerini, iletebilirsiniz. Sitemiz vasıtası ile bize ulaştıracağınız her türlü mesaj elimize ulaşmakta ve değerlendirilmektedir. Aynı mesaj kanallarını kullanarak, mahallenizde gördüğünüz olumsuzlukları sorunları da yine bizlerle paylaşabilirsiniz.

Nasıl kullanacaksınız.

Sitenin nasıl kullanılacağı hakkında bilgi veren Motif Medya yetkilisi ve proje yönetmeni Hatice Kobal, yaptığı açıklamada; Bilgisayarda web sitesine girebilecek bilgiye sahip olan her vatandaşınızın kolaylıkla kullanabileceği, çok basit bir arayüze sahip , web sitesi geliştirdik. Ziyaretçiler Web sitesine bilgisayardan laptop’tan ve cep telefonundan kolaylıkla ulaşabilmektedir.  Özel bilgi ve beceri gerektirmediği gibi,üye olmadan da siteyi ziyaret edip gezinebilirsiniz.  Şahsi bilgilerinizi girmek zorunda değilsiniz. Aradığınız her konuyu en fazla 4 tıklama ile bulacaksınız.

Muhtarlıkta her hangi bir evrakınız varmı yokmu, kolayca öğrenebileceksiniz. Aile hekiminiz kim, adres bilginiz ne, haritada neredeyim, nereden alış-veriş yapabilirim ve daha bir çok bilgi sorgulaması yapabilecek ve çok hızlı bir şekilde aradığınız bilgiye ulaşabileceksiniz. Mahallenin ticaret hayatına da büyük katkılar sunacak bu siteden, tüm mahalle esnafı faydalanabilecektir.Sitemiz, gerek mahalle sakini olarak sizlerin,  gerekse ülkenin değişik yerlerinden, mahalleyi tanımak isteyen herkesin, bilgi kaynağı olacaktır.

Fikirleriniz bizim için önemlidir.

Baştada söylediğimiz gibi,  bu örnek bir site olarak hazırlanmaktadır. İlgi ve destekleriniz ile gelişmeye devam edecektir. Dolayısı ile ihtiyaç duyulabilecek hizmetler, eklenmeye devam edilmektedir. Bu sistemin ilk muhatapları tabi ki, mahallemiz sakinleridir. Kullanma konusunda;” şu da olsaydı çok güzel olurdu”  gibi, her türlü bilgi ve fikri bizimle paylaşabilirsiniz. Her türlü öneri ve fikre açık olduğumuzu ifade etmek isteriz” dedi.

Etiketler: / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ