Reklam
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

(Video Haber) Çemişgezekli Habib eğitimine Kanada’da devam edecek

(Video Haber) Çemişgezekli Habib eğitimine Kanada’da devam edecek
  • 22.06.2017
  • 2.349 kez okundu

ÇOBAN HABİB EĞİTİMİNE KANADA'DA DEVAM EDECEK

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde hayvancılıkla uğraşan ve Temel Eğitimden Orta Öğretime Geçiş (TEOG) sınavında elde ettiği başarı ile dikkat çeken 14 yaşındaki Habib Bitkin, eğitimine Kanada’da devam edecek.
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde koyun sağıp, çobanlık yaparak sınava hazırlanan Habib Bitkin, TEOG sınavında 6 dersten sorulan 120 sorunun 119’una doğru cevap vererek büyük bir başarı elde etmişti. Biyoteknoloji uzmanı olmak istediğini söyleyerek tüm dikkatleri üzerine çeken Bitkin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, daveti üzerine İstanbul’a götürülmüştü.
ÇEMİŞGEZEK’TEN KANADA’YA UZANAN BİR BAŞARI HİKAYESİ
TEOG’daki başarısı sonucu birçok özel okuldan teklif alan Habib Bitkin, gelen teklifleri değerlendirerek Kanada’da özel bir kolejde eğitimini sürdürmeye karar verdi.
KANADA’DA EĞİTİM ALDIKTAN SONRA TÜRKİYE’YE DÖNMEK İSTİYOR
Çemişgezek’te yatılı okulda okuduğunu belirten Habib Bitkin, “Hayvancılıkla uğraşan bir ailenin çocuğu olduğum için hafta sonları aileme yardım ediyordum. Zor şartlar altında TEOG’a çalıştım ve sonucunda iyi bir başarı elde ettim. Başarımın ardından haberim yapıldı. Daha sonra cumhurbaşkanımızın himayesinde İstanbul’u gezdim. Şuanda bir çok kolej beni istedi ve bunların bir tanesi ise Kanada’da İngilizce eğitim veriyor. Bundan dolayı Kanada’daki liseyi seçtim. Orası benim için büyük bir şans. Kanada’da İngilizcemi geliştirdikten sonra burada biyoteknoloji alanında çalışmalar yapmak istiyorum” dedi.

SEZAİ AKIN – YUNUS ÖZHANLI / TUNCELİ – İHA

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ