Reklam
$ DOLAR → Alış: 13,39 / Satış: 13,45
€ EURO → Alış: 15,18 / Satış: 15,24

Çemişgezekli Çocuklar yüzlerce Dilek Feneri ve Çığlıklarla HES’e Hayır Dedi

Çemişgezekli Çocuklar yüzlerce Dilek Feneri ve Çığlıklarla HES’e Hayır Dedi
  • 26.04.2015
  • 2.137 kez okundu

IMG_1278

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde, Tağar çayına yapımı planlanan hidroelektrik santraline çocuklar çığlıkları ve gökyüzüne gönderdikleri yüzlerce dilek feneriyle tepki gösterdi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı haftası  dolayısıyla, kendilerini Tağar’ın çocukları olarak adlandırılan yüzlerce çocuk, ebeveynleriyle birlikte Tağar çayı kıyısında slogan, çığlık ve “Tağar özgür akacak” sloganlarıyla yüzlerce dilek fenerini gökyüzüne gönderdi.

 İlçenin Cumhuriyet meydanında saat 20.00’de toplanan kalabalık sloganlar eşliğinde Tağar çayı kıyısına kadar yürüdü. Çocukların gökyüzüne gönderdiği dilek fenerleri muhteşem bir görsellik oluşturdu. Çocuklar etkinlik sonunda Cumhuriyet meydanında tekrar bir araya gelerek dilek ve temennilerini belirtti. Çemişgezekli çocuklar “Suyumuzu kesmeyin, Tağar çayı özgür aksın” gibi serzenişlerde bulundu.

Tağar Çayı Dayanışma Platformu Sözcüsü Hakan Gökalp de, “Biz bu gün ilçemizin, ülkemizin ve bütün dünya çocuklarının mutluluğu ve özellikle Çemişgezek’in en sevimli çocuğu olan Tağar çayının özgür akışı adına bütün çocuklarımızla birlikte Tağar çayı kıyısında gökyüzüne yüzlerce dilek feneri gönderdik. Biz inanıyoruz ki, inşallah Tağar çayı da bu dilek fenerleri kadar özgür olarak ilelebet akacaktır. Bu çocukların çığlığının duyulacağına inanıyorum” dedi.

Etiketler: / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ