Reklam
$ DOLAR → Alış: 5,82 / Satış: 5,84
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,57

Çemişgezek Ziraat Odası, Çiftçilere Bilgilendirme Ve Değerlendirme Toplantısı Yaptı

Çemişgezek Ziraat Odası, Çiftçilere Bilgilendirme Ve Değerlendirme Toplantısı Yaptı
  • 15.03.2017
  • 1.967 kez okundu

çemişgezek ziraat odası

 

 

 

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde Ziraat Odası Başkanlığınca çiftçilere yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı yapıldı.

Çemişgezek Öğretmenevi çok amaçlı salonunda yapılan toplantıya; Çemişgezek Ziraat Odası Yönetim kurulu Başkanı İsmet Aksakallı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İlhan Özen, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Metehan Kaçar, İl Genel Meclisi Üyesi Yusuf Biçer, Damızlık Koyun ve Keçi Birliği Tunceli Başkanı Zeynel Erdoğan,  Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü İbrahim Atsız,  İlçede faaliyet gösteren Tarımsal kalkındırma Kooperatifleri Başkanları, Köy ve Mahalle Muhtarları, Ziraat Odası Yönetim ve Meclis üyeleri ve çok sayıda çiftçi katıldı.

Yapılan toplantının açılış konuşması Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aksakallı tarafından yapıldı.  Toplantıda Ziraat Odasının Şubat ayı gelir ve gider hesapları okunarak ibra edilirken,  Çiftçilerle ilçede yapılan tarım ve hayvancılıkla ilgili faaliyetlerin değerlendirilmesi yapıldı.

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez, toplantının sonunda onur konuğu olarak iştirak ederek çiftçilerin sorunlarını dinledi. Çözüm önerilerini paylaştı.

Çiftçilere Ziraat Odasının faaliyetleri hakkında bilgiler aktaran Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aksakallı, “Çiftçilerimiz bizlere 2015 yılı Şubat ayında bu görevi tevdi ettikten bu yana, geçen iki yıllık süre zarfında çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırıcı birçok çalışmanın içerisinde olduk.

Aldığımız bu görevi kutsal kabul edip, öncelikle Ziraat Odamızın hizmet binasını tamamen yenileyerek, kurumsal bir görünüme kavuşturduk. Aynı yıl ve müteakip yıllarda çiftçilerimizin kendi meslek dallarındaki yenilikleri görmeleri için yurdumuzun çeşitli illerinde yapılan tarım fuarlarına götürdük. Bu çalışmalarımız önümüzdeki zamanlarda devam edecektir.” Dedi.

ÇİFTÇİLERİMİZ İÇİN BÜTÜN YENİLİKLERİN TAKİPÇİSİYİZ

Tarım ve hayvancılık alanındaki bütün yeniliklerin takipçisi olduklarını belirten Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Aksakallı, “Dünyamızda şartlar hızla değişirken, bizlerde değişime ve gelişime ayak uyduran bir yönetimle, çiftçilerimizi bu değişimlerle tanıştırmak için çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmalar kapsamında çiftçilerimizin işlerini kolaylaştırmak maksadıyla çeşitli çalışmalarımız oldu.

Bu çalışmalara örnekler verecek olursak, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze Tarımsal makine Parkı yapıldı. Bu Parkın açılışı 2016 yılında gerçekleştirildi. Tunceli Valimiz Sayın Osman Kaymak’ın katkılarıyla açılan bu makine Parkı, yine Sayın Valimizin talimatlarıyla 2017 Şubat ayından itibaren çiftçilerimizin uzun süre ve düşük maliyette hizmet alabilmeleri amacıyla Ziraat odamıza devri yapıldı. “ Dedi

ZİRAAT ODAMIZ ZENGİN BİR MAKİNA PARKINA KAVUŞTU

Çiftçilere Hizmet veren güçlü bir makine parklarının olduğunu söyleyen Aksakallı, “Mevcut makine parkına bağlı kalmamak kaydıyla, ilerleyen yıllarda çiftçilerimizin hizmetine, İdarecilerimizin destekleriyle yeni araç ekipmanları kazandırmak istiyoruz. Hali hazırda makine parkımızda; 2 adet taş toplama makinası, 2 adet balya makinası, 1 adet pnömatik beş sıralı hassas ekim mibzeri, 1 adet yedi beygir el çapa makinası, 1 adet kanal açma pulluğu, 1 adet hidrolik duyargalı otomatik rotovatör, 1 adet 600 litrelik turbo atomizer (İlaçlama Makinası), 1 adet ikili dip kazan, 1 adet 10 tonluk katı gübra dağıtım makinası, 1 adet altı diskli ve sıkmalı çayır biçme makinası, 1 adet açılır traktör ön yükleyici kepçe, 1adet 100 kilogramlık yeşil ceviz soyma makinası, 2 adet kuyruk milli halatlı ceviz silkme makinası bulunmaktadır.  Ayrıca;  sayın Valimiz Osman Kaymak ve İlçemiz Kaymakamı Sayın Harun Kazez’in destekleriyle ilçemizde bulunan tarım iş makinelerinin muayenelerinin ilçemizde yapılması için Elazığ Mobil Araç Muayene istasyonu ilçemize getirildi. Çiftçilerimizin araçlarının muayene sorunu giderildi.” Dedi.

TARIM ISLAHI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Tarım ıslahı ile ilgilide çalışmalar yaptıklarını söyleyen Aksakallı, “ Tapu kaydı olupta tarıma elverişli olmayan tarım arazilerinin ıslahı ile ilgili köy ve mahalle muhtarlarımızla birlikte bir çalışma başlattık. Bu kapsamda, Tarım Bakanlığımıza bağlı Tarım Reformu Genel Müdürlüğü aracılığıyla bu tarım arazilerinin temizleyerek, bu arazileri ülkemize katma değer olarak kazandırıp, bu vesileyle çiftçilerimizin de gelirlerini arttırmayı planlıyoruz” ifadelerine yer verdi.

ÇİFTÇİNİN DOSTLARINA TEŞEKKÜRÜ BORÇ BİLİRİZ

Yapılan toplantıda;  çalışmalarında emekleri bulunan herkese teşekkürlerini belirten Çemişgezek Ziraat Odası Yönetim kurulu Başkanı İsmet Aksakallı, “Bizler bu çalışmaları yürütürken bizlere desteklerini ve katkılarını esirgemeyen, varlığını her daim yanımızda hissettiğimiz Tunceli Valimiz Sayın Osman Kaymak’a, Çemişgezek ilçe Kaymakamımız Sayın Harun Kazez’e,  İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Sayın Orhan Kaya’ya, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürümüz Sayın İlhan Özen ve personeline, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Metehan Kaçar’a ve tüm çiftçi dostlarına şahsım, yönetim kurulumuz ve çiftçilerimiz adına teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunarım.” Dedi.

 

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ